Zbaví se Daimler-Chrysler ztrátového Smartu?

Dceřiná společnost koncernu Daimler-Chrysler, Smart, je již dlouhou dobu v poměrně velké ztrátě. Za své vzaly plány na výrobu SUV na bází Smartu, na konci roku navíc končí Roadster na bázi ForTwo, kterého je ve skladech ještě pár desítek tisíc kusů a zákazníci se o ně zrovna neperou. Smart prodává ročně okolo 155 tisíc vozů, ale aby byly výroba finančně alespoň na nule, muselo by se prodávat minimálně 200 000 vozů. To bude možné dosáhnout nejdříve v roce 2007, kdy má přijít nový model. Z koncernu tak prosákly informace, že by se nebránil prodeji této automobilky. Nabízí v podstatě jakýkoli nákup podílu od deseti až po sto procent. Uvidíme, jak to nakonec dopadne s tímto výrobcem velmi netradičních vozů.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků