Závody Gumball 3000 povedou přes Česko

Trasa dalšího ročníku závodu Gumball 3000, který se koná už tuto sobotu 14. května, letos povede i přes Českou republiku. Začíná se v Londýně a končí se v italském Palermu, závodníci ji musí stihnout za osm dní. Cesta vede přes Brussel, Prahu, Vídeň, Budapešť a Dubrovník, část trasy stráví řidiči na palubě trajektu, který je přepraví z Dubrovníku do italského Bari. Pokud máte zájem se na závod a zúčastněná auta podívat, budete mít možnost. Organizátoři soutěže vyjednali vyhrazené parkoviště pro účastníky – to bude na Senovážném náměstí a závodníci tam dorazí v neděli 15. května. Závodů se účastní velmi zajímavé vozy (Carrera GT, Enzo, Zonda...), takže bude na co koukat.

Poznámka: V USA se jezdí podobné závody pod názvem Cannonball, a to už od roku 1971; snahou je dostat se co nejrychleji z jednoho poběřeží na druhé.

Zápisné do soutěže činilo v přepočtu zhruba čtyři sta padesát tisíc korun (deset tisíc liber), stačilo se přihlásit na webu organizátorů. Závody Gumball 3000 jsou pověstné tím, že účastníci ve snaze dojet včas často překračují rychlost, případně ohrožují ostatní účastníky provozu. Některým byla v průběhu závodu naměřena i rychlost 250 km/h, nejsou výjimkou případy, kdy někteří řidiči zaplatili za celý závod pokuty v řádech sta tisíc korun. Účastníci před startem soutěže musí podepsat prohlášení, že nebudou porušovat dopravní předpisy zemí, kterými budou projíždět. Zda je ale skutečně budou dodržovat, už je jejich věc.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků