Závody Gumball 3000 povedou přes Česko

Trasa dalšího ročníku závodu Gumball 3000, který se koná už tuto sobotu 14. května, letos povede i přes Českou republiku. Začíná se v Londýně a končí se v italském Palermu, závodníci ji musí stihnout za osm dní. Cesta vede přes Brussel, Prahu, Vídeň, Budapešť a Dubrovník, část trasy stráví řidiči na palubě trajektu, který je přepraví z Dubrovníku do italského Bari. Pokud máte zájem se na závod a zúčastněná auta podívat, budete mít možnost. Organizátoři soutěže vyjednali vyhrazené parkoviště pro účastníky – to bude na Senovážném náměstí a závodníci tam dorazí v neděli 15. května. Závodů se účastní velmi zajímavé vozy (Carrera GT, Enzo, Zonda...), takže bude na co koukat.

Poznámka: V USA se jezdí podobné závody pod názvem Cannonball, a to už od roku 1971; snahou je dostat se co nejrychleji z jednoho poběřeží na druhé.

Zápisné do soutěže činilo v přepočtu zhruba čtyři sta padesát tisíc korun (deset tisíc liber), stačilo se přihlásit na webu organizátorů. Závody Gumball 3000 jsou pověstné tím, že účastníci ve snaze dojet včas často překračují rychlost, případně ohrožují ostatní účastníky provozu. Některým byla v průběhu závodu naměřena i rychlost 250 km/h, nejsou výjimkou případy, kdy někteří řidiči zaplatili za celý závod pokuty v řádech sta tisíc korun. Účastníci před startem soutěže musí podepsat prohlášení, že nebudou porušovat dopravní předpisy zemí, kterými budou projíždět. Zda je ale skutečně budou dodržovat, už je jejich věc.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků