Závody Formule 1 se vrátí do ulic měst

Doby, kdy se závody Formule 1 běžně jezdily ve městech, jsou dávno pryč. V podstatě jediný klasický městský okruhu v kalendáři Formule 1 je v současnosti Monte Carlo. Toto se ovšem má v brzké době změnit a městské okruhy se vrátí v hojném počtu.

Již od příští sezóny se začne jezdit ve Španělské Valencii na městském okruhu. Tomuto závodu dává vedení Formule 1 zelenou a to přesto, že ve Valencii je i klasický závodní okruh.

Od roku 2009 by pak měl přibýt další městský okruh a to ve Spojených arabských emirátech v Abú Zabí. V budoucnu by se měl v kalendáři objevit i další městský okruhu v Singapuru.

Vedení Formule 1 si od nasazení podobných závodů slibuje zvýšený zájem veřejnosti. Přeci jenom závody v zastavěné aglomeraci mají své kouzlo. Na druhou stranu městské okruhy nepřejí příliš atraktivitě vlastních závodů. Místa na předjíždění téměř nejsou, a tak většinou platí, že kdo lépe odstartuje a má bezporuchový vůz, tak i zvítězí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků