Závody Formule 1 se vrátí do ulic měst

Doby, kdy se závody Formule 1 běžně jezdily ve městech, jsou dávno pryč. V podstatě jediný klasický městský okruhu v kalendáři Formule 1 je v současnosti Monte Carlo. Toto se ovšem má v brzké době změnit a městské okruhy se vrátí v hojném počtu.

Již od příští sezóny se začne jezdit ve Španělské Valencii na městském okruhu. Tomuto závodu dává vedení Formule 1 zelenou a to přesto, že ve Valencii je i klasický závodní okruh.

Od roku 2009 by pak měl přibýt další městský okruh a to ve Spojených arabských emirátech v Abú Zabí. V budoucnu by se měl v kalendáři objevit i další městský okruhu v Singapuru.

Vedení Formule 1 si od nasazení podobných závodů slibuje zvýšený zájem veřejnosti. Přeci jenom závody v zastavěné aglomeraci mají své kouzlo. Na druhou stranu městské okruhy nepřejí příliš atraktivitě vlastních závodů. Místa na předjíždění téměř nejsou, a tak většinou platí, že kdo lépe odstartuje a má bezporuchový vůz, tak i zvítězí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků