Závody European Le Mans v Mostě.

O tomto víkendu se na mosteckém autodromu bude konat největší akce v oblasti automobilového sportu v ČR.
Závody European Le Mans v Mostě.
Jedná se o závody European LE MANS Series, což jsou závody vozů účastnících se světoznámé čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Na startu uvidíme například vůz Audi R8, který právě letos získal další vítězství ve slavném závodě. Vedle něj se postaví vozy, jako francouzský Courage C60 z týmu bývalého pilota formule 1 Henri Pescarolla a dále nekonvenční americké stroje Panoz LMP 2000 a prototypy Chrysler Oreca, Pilbeam MP484, Reynard Judd a Lola B2K40. Vedle otevřených prototypů se dál v hojném počtu na start závodu postaví klasické Porsche GT3 R, několik vozů Saleen S7R, Ascari A410 a tovární BMW M3GTR.

Letos pořádaný druhý ročník této série si získal obrovskou oblibu i díky bývalým pilotům F1 a dalším známým osobnostem motoristického světa. Vedle bývalých pilotů F 1 Brabhama, Magnusena, Johansona, Pirra, Lehta a Dalmase se mezi více než čtyřiceti jezdci prestižního seriálu účastní také další elitní závodníci Kristensen, Biella, Brun, Capello, Beretta, Boss, Collard, Maseen, Konrad nebo Boulion. Ve startovní poli patří k velmi rychlým i jediná žena, Milka Duno z Venezuely a pro mostecké závody se jedná také o účasti dvou českých jezdců, Jaroslava Janiše a Tomáše Engeho, který startuje v šampionátu formule 3000.

Atraktivní klání European Le Mans Series ve víkendovém mosteckém programu doplní závody prestižních českých okruhových pohárů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup ´01 a Matador Škoda Pick-Up Free Style ´01, dále formulové závody mistrovství České republiky, O pohár města Mostu, rakouského poháru a klubové závody Interserie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků