Závody European Le Mans v Mostě.

O tomto víkendu se na mosteckém autodromu bude konat největší akce v oblasti automobilového sportu v ČR.
Závody European Le Mans v Mostě.
Jedná se o závody European LE MANS Series, což jsou závody vozů účastnících se světoznámé čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Na startu uvidíme například vůz Audi R8, který právě letos získal další vítězství ve slavném závodě. Vedle něj se postaví vozy, jako francouzský Courage C60 z týmu bývalého pilota formule 1 Henri Pescarolla a dále nekonvenční americké stroje Panoz LMP 2000 a prototypy Chrysler Oreca, Pilbeam MP484, Reynard Judd a Lola B2K40. Vedle otevřených prototypů se dál v hojném počtu na start závodu postaví klasické Porsche GT3 R, několik vozů Saleen S7R, Ascari A410 a tovární BMW M3GTR.

Letos pořádaný druhý ročník této série si získal obrovskou oblibu i díky bývalým pilotům F1 a dalším známým osobnostem motoristického světa. Vedle bývalých pilotů F 1 Brabhama, Magnusena, Johansona, Pirra, Lehta a Dalmase se mezi více než čtyřiceti jezdci prestižního seriálu účastní také další elitní závodníci Kristensen, Biella, Brun, Capello, Beretta, Boss, Collard, Maseen, Konrad nebo Boulion. Ve startovní poli patří k velmi rychlým i jediná žena, Milka Duno z Venezuely a pro mostecké závody se jedná také o účasti dvou českých jezdců, Jaroslava Janiše a Tomáše Engeho, který startuje v šampionátu formule 3000.

Atraktivní klání European Le Mans Series ve víkendovém mosteckém programu doplní závody prestižních českých okruhových pohárů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup ´01 a Matador Škoda Pick-Up Free Style ´01, dále formulové závody mistrovství České republiky, O pohár města Mostu, rakouského poháru a klubové závody Interserie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků