Závody European Le Mans v Mostě.

O tomto víkendu se na mosteckém autodromu bude konat největší akce v oblasti automobilového sportu v ČR.
Závody European Le Mans v Mostě.
Jedná se o závody European LE MANS Series, což jsou závody vozů účastnících se světoznámé čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Na startu uvidíme například vůz Audi R8, který právě letos získal další vítězství ve slavném závodě. Vedle něj se postaví vozy, jako francouzský Courage C60 z týmu bývalého pilota formule 1 Henri Pescarolla a dále nekonvenční americké stroje Panoz LMP 2000 a prototypy Chrysler Oreca, Pilbeam MP484, Reynard Judd a Lola B2K40. Vedle otevřených prototypů se dál v hojném počtu na start závodu postaví klasické Porsche GT3 R, několik vozů Saleen S7R, Ascari A410 a tovární BMW M3GTR.

Letos pořádaný druhý ročník této série si získal obrovskou oblibu i díky bývalým pilotům F1 a dalším známým osobnostem motoristického světa. Vedle bývalých pilotů F 1 Brabhama, Magnusena, Johansona, Pirra, Lehta a Dalmase se mezi více než čtyřiceti jezdci prestižního seriálu účastní také další elitní závodníci Kristensen, Biella, Brun, Capello, Beretta, Boss, Collard, Maseen, Konrad nebo Boulion. Ve startovní poli patří k velmi rychlým i jediná žena, Milka Duno z Venezuely a pro mostecké závody se jedná také o účasti dvou českých jezdců, Jaroslava Janiše a Tomáše Engeho, který startuje v šampionátu formule 3000.

Atraktivní klání European Le Mans Series ve víkendovém mosteckém programu doplní závody prestižních českých okruhových pohárů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup ´01 a Matador Škoda Pick-Up Free Style ´01, dále formulové závody mistrovství České republiky, O pohár města Mostu, rakouského poháru a klubové závody Interserie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků