Závody European Le Mans v Mostě.

O tomto víkendu se na mosteckém autodromu bude konat největší akce v oblasti automobilového sportu v ČR.
Závody European Le Mans v Mostě.
Jedná se o závody European LE MANS Series, což jsou závody vozů účastnících se světoznámé čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Na startu uvidíme například vůz Audi R8, který právě letos získal další vítězství ve slavném závodě. Vedle něj se postaví vozy, jako francouzský Courage C60 z týmu bývalého pilota formule 1 Henri Pescarolla a dále nekonvenční americké stroje Panoz LMP 2000 a prototypy Chrysler Oreca, Pilbeam MP484, Reynard Judd a Lola B2K40. Vedle otevřených prototypů se dál v hojném počtu na start závodu postaví klasické Porsche GT3 R, několik vozů Saleen S7R, Ascari A410 a tovární BMW M3GTR.

Letos pořádaný druhý ročník této série si získal obrovskou oblibu i díky bývalým pilotům F1 a dalším známým osobnostem motoristického světa. Vedle bývalých pilotů F 1 Brabhama, Magnusena, Johansona, Pirra, Lehta a Dalmase se mezi více než čtyřiceti jezdci prestižního seriálu účastní také další elitní závodníci Kristensen, Biella, Brun, Capello, Beretta, Boss, Collard, Maseen, Konrad nebo Boulion. Ve startovní poli patří k velmi rychlým i jediná žena, Milka Duno z Venezuely a pro mostecké závody se jedná také o účasti dvou českých jezdců, Jaroslava Janiše a Tomáše Engeho, který startuje v šampionátu formule 3000.

Atraktivní klání European Le Mans Series ve víkendovém mosteckém programu doplní závody prestižních českých okruhových pohárů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup ´01 a Matador Škoda Pick-Up Free Style ´01, dále formulové závody mistrovství České republiky, O pohár města Mostu, rakouského poháru a klubové závody Interserie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků