Závodu WTCC se poprvé zúčastní lihové auto

Již v dubnu letošního roku jsme vás informovali o záměru mezinárodní automobilové federace (FIA). Ten počítá s tím, že vozy tohoto mistrovství světa budou v budoucnu spalovat čistější palivo E85, tedy směs závodního benzínu a lihu (celá zpráva). I když tyto plány počítají s nasazením daného paliva až v horizontu několika let, již za pár dnů se postaví na start první podobné auto.

Půjde o závodní speciál Volvo S60 Flexifuel, které se běžné účastní závodů STCC (Swedish Touring Car Championship). Prozatím pojede spíše pro demonstraci toho, že i zelenější vozy mají na to, aby dosahovaly vysokých výkonů a že jsou rovnocennou náhradou za současné vozy.

Závody, které proběhnou o víkendu 28.-29. července, tak budou prvním místem konfrontace při oficiálním mistrovství světa, kde se utkají benzín a líh.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků