Závodu WTCC se poprvé zúčastní lihové auto

Již v dubnu letošního roku jsme vás informovali o záměru mezinárodní automobilové federace (FIA). Ten počítá s tím, že vozy tohoto mistrovství světa budou v budoucnu spalovat čistější palivo E85, tedy směs závodního benzínu a lihu (celá zpráva). I když tyto plány počítají s nasazením daného paliva až v horizontu několika let, již za pár dnů se postaví na start první podobné auto.

Půjde o závodní speciál Volvo S60 Flexifuel, které se běžné účastní závodů STCC (Swedish Touring Car Championship). Prozatím pojede spíše pro demonstraci toho, že i zelenější vozy mají na to, aby dosahovaly vysokých výkonů a že jsou rovnocennou náhradou za současné vozy.

Závody, které proběhnou o víkendu 28.-29. července, tak budou prvním místem konfrontace při oficiálním mistrovství světa, kde se utkají benzín a líh.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků