Závodu WTCC se poprvé zúčastní lihové auto

Již v dubnu letošního roku jsme vás informovali o záměru mezinárodní automobilové federace (FIA). Ten počítá s tím, že vozy tohoto mistrovství světa budou v budoucnu spalovat čistější palivo E85, tedy směs závodního benzínu a lihu (celá zpráva). I když tyto plány počítají s nasazením daného paliva až v horizontu několika let, již za pár dnů se postaví na start první podobné auto.

Půjde o závodní speciál Volvo S60 Flexifuel, které se běžné účastní závodů STCC (Swedish Touring Car Championship). Prozatím pojede spíše pro demonstraci toho, že i zelenější vozy mají na to, aby dosahovaly vysokých výkonů a že jsou rovnocennou náhradou za současné vozy.

Závody, které proběhnou o víkendu 28.-29. července, tak budou prvním místem konfrontace při oficiálním mistrovství světa, kde se utkají benzín a líh.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků