Závodu WTCC se poprvé zúčastní lihové auto

Již v dubnu letošního roku jsme vás informovali o záměru mezinárodní automobilové federace (FIA). Ten počítá s tím, že vozy tohoto mistrovství světa budou v budoucnu spalovat čistější palivo E85, tedy směs závodního benzínu a lihu (celá zpráva). I když tyto plány počítají s nasazením daného paliva až v horizontu několika let, již za pár dnů se postaví na start první podobné auto.

Půjde o závodní speciál Volvo S60 Flexifuel, které se běžné účastní závodů STCC (Swedish Touring Car Championship). Prozatím pojede spíše pro demonstraci toho, že i zelenější vozy mají na to, aby dosahovaly vysokých výkonů a že jsou rovnocennou náhradou za současné vozy.

Závody, které proběhnou o víkendu 28.-29. července, tak budou prvním místem konfrontace při oficiálním mistrovství světa, kde se utkají benzín a líh.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků