Závodník překonal v Porsche rychlostní světový rekord na písku. Stačilo 1000 koní

Šestačtyřicetiletý lamač rekordů je známý hlavně ve světě jedné stopy. Nyní se připomíná i dvoustopým nadšencům.

Zef Eisenberg, motocyklový závodník a známý lamač rekordů, se minulý týden opět zapsal do historie. Na pláži Pendine Sands v jižním Walesu totiž překonal rekord v rychlosti na písku se čtyřkolovým vozidlem. Nástrojem jeho rekordní jízdy bylo upravené Porsche 911.

VW ukázal zbraň pro Nordschleife. Vylepšené ID. R chce být prostě nejlepší

VW ukázal zbraň pro Nordschleife. Vylepšené ID. R chce být prostě nejlepší

Nejrychlejší zaznamenaná jízda na písku skončila maximální hodnotou 534 km/h. Eisenberg je tak nyní jediným člověkem na světě, který na pláži Pendine dokázal jet přes dvě stě mil za hodinu (322 km/h) na motorce i v autě.

Samotné auto je pak ještě zajímavější. Je jím upravené Porsche 911 Turbo závodního týmu Madmax, který patří Eisenbergovi. Vůz byl speciálně postaven a připraven na závod firmou ES Motors, ve spolupráci se závodním týmem. Závodní motor 4,1 litru produkuje výkon 1200 koní.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Pro pokoření rekordu ale nebyl potřeba všechen výkon. 1200 koní se prý až moc protáčelo, protože na písku se auta chovají přeci jen jinak. Proto prý stačilo u Porsche „odemknout“ 1000 koní.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků