Závodník překonal v Porsche rychlostní světový rekord na písku. Stačilo 1000 koní

Šestačtyřicetiletý lamač rekordů je známý hlavně ve světě jedné stopy. Nyní se připomíná i dvoustopým nadšencům.

Zef Eisenberg, motocyklový závodník a známý lamač rekordů, se minulý týden opět zapsal do historie. Na pláži Pendine Sands v jižním Walesu totiž překonal rekord v rychlosti na písku se čtyřkolovým vozidlem. Nástrojem jeho rekordní jízdy bylo upravené Porsche 911.

VW ukázal zbraň pro Nordschleife. Vylepšené ID. R chce být prostě nejlepší

VW ukázal zbraň pro Nordschleife. Vylepšené ID. R chce být prostě nejlepší

Nejrychlejší zaznamenaná jízda na písku skončila maximální hodnotou 534 km/h. Eisenberg je tak nyní jediným člověkem na světě, který na pláži Pendine dokázal jet přes dvě stě mil za hodinu (322 km/h) na motorce i v autě.

Samotné auto je pak ještě zajímavější. Je jím upravené Porsche 911 Turbo závodního týmu Madmax, který patří Eisenbergovi. Vůz byl speciálně postaven a připraven na závod firmou ES Motors, ve spolupráci se závodním týmem. Závodní motor 4,1 litru produkuje výkon 1200 koní.

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Nadšenec z Brna chce svolat 1000 Volkswagenů. Odměna bude vysoká!

Pro pokoření rekordu ale nebyl potřeba všechen výkon. 1200 koní se prý až moc protáčelo, protože na písku se auta chovají přeci jen jinak. Proto prý stačilo u Porsche „odemknout“ 1000 koní.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 54 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků