Závodní BMW M2 CS naplno využívá potenciál silniční verze. Vyjde na stejné peníze

S tradičními polepy divize Motorsport přijíždí i závodní verze jednoho z nejzajímavějších BMW současnosti.

Závodní verze BMW M2 CS je určena soukromým týmům, které se závoděním třeba teprve začínají. Pro ty, kteří to myslí opravdu vážně a chtěli by soutěžit profesionálně, tu jsou závodní verze vozů M4 a M8. Neznamená to ale, že M2 CS Racing je nějaké ořezávátko. Ba naopak, normální smrtelník by ho měl opravdu plné ruce.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

Jak říká sám Jens Marquardt, vedoucí divize BMW Motorsport: „S BMW M2 Racing pokračujeme v tradici poskytování ambiciózním týmům a řidičům cenově dostupnou cestu k závodění“. V řeči BMW to znamená v přepočtu 2.440.000 Kč. Na tolik vás mimochodem vyjde i silniční verze.

Motor je shodný se silniční verzí. Řadový šestiválec vám BMW naladí od 280 do 365 koní, záleží na třídě, ve které budete soutěžit. Chystá se ale i verze s výkonem 450 koní, což je hodnota silniční specifikace. Výkon se přenáší na zadní kola pomocí 7stupňové automatické závodní převodovky.

BMW M2 CS oficiálně: Uchazeč o krále okresních silnic je teď ještě lepší

BMW M2 CS oficiálně: Uchazeč o krále okresních silnic je teď ještě lepší

Součástí balíčku jsou i brzdy Alcon, tlumiče Sachs, 18palcová kola s pneumatikami Michelin a nastavitelné stabilizátory podvozku. BMW zatím neposkytuje fotografie interiéru, ale závodní skořepiny a homologovaná klec jsou jistotou. První kousky dorazí k týmům v polovině příštího roku.

Galerie doplněna o standardní M2 CS.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků