Závodit může každý

Počátkem loňského roku byl v prostorách Černovické pískovny vybudován motoristický areál, ve kterém je mimo zkušebního motokrosového polygonu a tratí pro OFF ROAD, vystavěna trať, jež je určena závodům v hobby rallye crossu nebo chcete-li, závodům Plecháčů.
Závodit může každý

Tradice naposledy zmíněných závodů na Jižní Moravě je sice staršího data, leč v Brně - Černovicích v loňském roce odstartoval první ročník seriálu závodů pod názvem BRNO 2000. V roce letošním již organizátoři „poskočili“ a v březnu byl odstartován desetidílný seriál pod názvem Partner ELIT Cup Mistrovství Jižní Moravy 2001.

A závodit může každý? Jistě. Vzhledem k tomu, že se jedná o amatérské závody, tak se jich opravdu může zúčastnit každý, kdo splní požadavky, které udávají propozice vydané pořadatelem. (info. http.//arc.box.cz). Tyto jsou zaměřeny především na bezpečnost účastníků, tzn. že vybavenost vozů ochranným rámem, hasícím přístrojem, vypínačem el. okruhu, bezpečnostními sedačkami vč. pásů, ale i jezdců (bezpečnostní přilba, rukavice) je samozřejmostí. A je celkem pochopitelné, že se na trati objevují vozy zvučných značek, od Škody 1000 MB přes Favority, Lady až po vozy Peugeot 1,9 GTI, Alfa Romeo a VW Golf VR6. Vždyť nejeden táta schovává na dvoře vzácný „klenot“.

Dnes nejenže závodí jednotlivci, kteří si poctivě připravují svou upravenou Škodu 110 L, ale i teamy, jež do závodů nasazují více vozů a třeba i do každé divize - kubatury (divize 1 do 1200ccm, divize 2 1200 - 1500ccm, divize 3 nad 1500ccm, a nově i divize 4 pohonu 4x4 bez omezení obsahu). Takže soukromé autoservisy, opravny a vrakoviště se předhánění nejen cenou a kvalitou poskytovaných služeb, ale i na závodní trati svými speciály.

Atraktivní pro diváky? Samozřejmě. Za svých 30 Kč má divák na celý den postaráno o zábavu a nemusíme připomínat, že na trati o délce cca 920 m (pro rok 2001 je připravována trať s délkou přes 1km) si často prohlédne jak podvozky vozidel válejících se na střeše, tak i naštvaného závodníka kopajícího do svého miláčka - plecháče, když z něj chvíli před tím vystoupil předním oknem. Co dodat? Nejbližší sportovní podnik se jede 1.9.,22.9. a 13.10.2001.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků