Zatím nejlepší pohled na ostrou Toyotu GR Corolla. Manuální skříň je zřejmě potvrzena

Nejde o nejkvalitnější fotku, ale Toyota pokračuje v případě GR Corolly v tajnostech, tudíž aspoň něco.

Vlna skrytých upoutávek na ostrou Toyotu GR Corolla nekončí. V tuto chvíli však japonské značce utekl na internet dosud asi nejlepší pohled na očekávanou novinku. V instagramovém videu propagujícím novou generaci sporťáku GR86 se totiž stále maskovaný prototyp hot hatche na chvíli ukázal v celé své kráse.  

Tuto verzi videa nicméně Toyota po chvíli odstranila ze svého účtu, aby ji nahradila editem, kde už GR Corolla nejde tak dobře vidět. V tu chvíli ale nekvalitní screenshot modelu již putoval internetem. V nové verzi upoutávky lze nicméně zahlédnout i jasně vložený kratičký záběr sešlápnutí spojkového pedálu, nejspíš právě z GR Corolly.

Manuální převodovka se v hot hatchi očekávala. Dřívější upoutávky pak naznačily i použití motoru G16E-GTS, tedy přeplňované tříválcové jednotky o objemu 1,6 litru z GR Yarisu, opět ve spojení s pohonem všech kol. Hodnoty výkonu jsou u ostré Corolly stále předmětem spekulací, dřívější japonské zdroje ale uváděly 300 koní (221 kW) – v menším GR Yarisu produkuje stejný motor 192 kW (261 koní) a 360 N.m točivého momentu.

Jelikož upoutávky na novou GR Corollu zveřejňuje americké zastoupení Toyoty, příchod na tamní trh je samozřejmý. Doma v Japonsku by značka fanoušky o tuto specialitu taky určitě nepřipravila. Nyní už zbývá jen potvrdit uvedení dalšího hot hatche do nabídky v Evropě.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Nejčtenější testy roku 2021: Pořád vás zajímají dostupná auta! Vítěz ale překvapil i nás

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,