Zaměstnanci Škody Auto půjdou možná do stávky

iDnes v dnešním vydání uvádí, že zaměstnanci Škody Auto jsou velmi blízko stávce. V dubnu se má totiž podepsat nová kolektivní smlouva, v níž by měl zakotven růst platů na další rok. Zatímco vedení chce přidat lidem jen o výši inflace, odboráři chtějí více. Ačkoliv měla automobilka loni velmi dobrý rok a přidat na platech více, než je inflace, by nebyl problém, má Škoda nad sebou Volkswagen. Ten měl loni naopak rok slabší, proto chce šetřit za každou cenu - a to i ve Škodě.

Z tohoto důvodu už odboráři pořádají krátké ministávky, aby zjistili, zda mají plnou podporu zaměstnanců. Pokud odbory nedosáhnou růstu ve výši sedmi procent při tříprocentní inflaci, jsou odhodláni v pondělí předložit návrh na tříhodinovou stávku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků