Zaměstnanci Škody Auto půjdou možná do stávky

iDnes v dnešním vydání uvádí, že zaměstnanci Škody Auto jsou velmi blízko stávce. V dubnu se má totiž podepsat nová kolektivní smlouva, v níž by měl zakotven růst platů na další rok. Zatímco vedení chce přidat lidem jen o výši inflace, odboráři chtějí více. Ačkoliv měla automobilka loni velmi dobrý rok a přidat na platech více, než je inflace, by nebyl problém, má Škoda nad sebou Volkswagen. Ten měl loni naopak rok slabší, proto chce šetřit za každou cenu - a to i ve Škodě.

Z tohoto důvodu už odboráři pořádají krátké ministávky, aby zjistili, zda mají plnou podporu zaměstnanců. Pokud odbory nedosáhnou růstu ve výši sedmi procent při tříprocentní inflaci, jsou odhodláni v pondělí předložit návrh na tříhodinovou stávku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků