Zaměstnanci Škody Auto půjdou možná do stávky

iDnes v dnešním vydání uvádí, že zaměstnanci Škody Auto jsou velmi blízko stávce. V dubnu se má totiž podepsat nová kolektivní smlouva, v níž by měl zakotven růst platů na další rok. Zatímco vedení chce přidat lidem jen o výši inflace, odboráři chtějí více. Ačkoliv měla automobilka loni velmi dobrý rok a přidat na platech více, než je inflace, by nebyl problém, má Škoda nad sebou Volkswagen. Ten měl loni naopak rok slabší, proto chce šetřit za každou cenu - a to i ve Škodě.

Z tohoto důvodu už odboráři pořádají krátké ministávky, aby zjistili, zda mají plnou podporu zaměstnanců. Pokud odbory nedosáhnou růstu ve výši sedmi procent při tříprocentní inflaci, jsou odhodláni v pondělí předložit návrh na tříhodinovou stávku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků