Zaměstnanci Škody Auto půjdou možná do stávky

iDnes v dnešním vydání uvádí, že zaměstnanci Škody Auto jsou velmi blízko stávce. V dubnu se má totiž podepsat nová kolektivní smlouva, v níž by měl zakotven růst platů na další rok. Zatímco vedení chce přidat lidem jen o výši inflace, odboráři chtějí více. Ačkoliv měla automobilka loni velmi dobrý rok a přidat na platech více, než je inflace, by nebyl problém, má Škoda nad sebou Volkswagen. Ten měl loni naopak rok slabší, proto chce šetřit za každou cenu - a to i ve Škodě.

Z tohoto důvodu už odboráři pořádají krátké ministávky, aby zjistili, zda mají plnou podporu zaměstnanců. Pokud odbory nedosáhnou růstu ve výši sedmi procent při tříprocentní inflaci, jsou odhodláni v pondělí předložit návrh na tříhodinovou stávku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků