Zaměstnanci Ferrari stávkuji, ale trochu jinak

Není stávka jako stávka. Ta nedávná v české Škodě byly o platech zaměstnanců a ta současná ve Ferrari je o něčem úplně jiném.

Představte si zaměstnance, kteří milují svou firmu a její výrobky natolik, že z obavy ze snížení kvality výrobků začnou stávkovat, aby donutily firmu přehodnotit svůj postoj.

Odborům a zaměstnancům Ferrari se totiž nelíbí nárůst výroby. Mají za to, že vyšší počet vyrobených vozů se může podepsat na jejich kvalitě a jelikož je Ferrari jakýmsi pokladem Itálie, je třeba tento poklad pořádně hlídat.

Přitom v příštím roce se počítá s navýšením výroby ze současných 5 650 vozů na rovných 6 000. Tedy nejde zde ani o deset procent.

Stávka ovšem probíhá spíše formálně. Od března se stávkuje vždy v sobotu, aby nebyla příliš narušena výroba a aby firmě nevznikly výraznější škody.

Jak je vidět ve Ferrari, mohou být důvody ke stávce velmi odlišné. Odbory zjevně nefungují všude stejně a ne vždy je jejich snahou oškubat zaměstnavatele a zavděčit se zaměstnancům.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků