Zaměstnanci Dacie stávkují dál

Ani dva týdny nestačilo k tomu, aby odbory a zaměstnanci rumunské automobilky Dacia přijali nabídku vedení. Na konci minulého měsíce totiž zaměstnanci v závodě, kde se vyrábí známý model Logan, vstoupili do časově neomezené stávky, aby si vyděračským chováním vydobyli jednostranný prospěch (celý článek).

Odbory a zaměstnanci požadují zvýšení platu o více než šedesát procent, což je pro vedení pochopitelně nepřijatelné. Přesto nabízí navýšení platu o více než čtyřicet procent, což se ovšem odborářům, kteří získali morální podporu u svých zahraničních kolegů, zdá málo.

Automobilka tak denně přichází o téměř deset milionů eur na obratu, což není zrovna malá částka.

Je tedy otázkou, zda nebude pro příště lepší pro automobilky stavět své závody v zemích, kde systém tolik nekomplikuje firmám podnikání a kde panují rovnocenné vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci. Pak budou momentálně stávkující zaměstnanci jistě spokojeni...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků