Zaměstnanci Dacie stávkují dál

Ani dva týdny nestačilo k tomu, aby odbory a zaměstnanci rumunské automobilky Dacia přijali nabídku vedení. Na konci minulého měsíce totiž zaměstnanci v závodě, kde se vyrábí známý model Logan, vstoupili do časově neomezené stávky, aby si vyděračským chováním vydobyli jednostranný prospěch (celý článek).

Odbory a zaměstnanci požadují zvýšení platu o více než šedesát procent, což je pro vedení pochopitelně nepřijatelné. Přesto nabízí navýšení platu o více než čtyřicet procent, což se ovšem odborářům, kteří získali morální podporu u svých zahraničních kolegů, zdá málo.

Automobilka tak denně přichází o téměř deset milionů eur na obratu, což není zrovna malá částka.

Je tedy otázkou, zda nebude pro příště lepší pro automobilky stavět své závody v zemích, kde systém tolik nekomplikuje firmám podnikání a kde panují rovnocenné vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci. Pak budou momentálně stávkující zaměstnanci jistě spokojeni...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků