Zaměstnaci Škody Auto dnes stávkovali

Zaměstnanci Škody Auto na dnešní odpoledne vyhlásili hodinovou stávku, kterou podpořili také demonstrací. Celkem se akce zúčastnilo dle prvních odhadů až 17 tisíc lidí, z toho 12 tisíc přímo v Mladé Boleslavi. To vše kvůli již dříve zmíněnému sporu o novou kolektivní smlouvu. Zatímco zaměstnanci požadují růst mezd okolo deseti procent, vedení chce jen lehce nadhodnoti inflaci.Není proto divu, že se v demonstraci objevovala hesla jako „važte si naší práce“.

Pokud nebude dosaženo dohody ani zítra, vstoupí zaměstnanci prvního dubna, kdy skončí platnost staré kolektivní smlouvy, do celodenní stávky. Dodejme, že průměrná mzda se ve Škodě Auto pohybuje okolo 23 300 Kč.

Tip: Další informace najdete na iDnes a Novinkách.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků