Zaměstnaci Škody Auto dnes stávkovali

Zaměstnanci Škody Auto na dnešní odpoledne vyhlásili hodinovou stávku, kterou podpořili také demonstrací. Celkem se akce zúčastnilo dle prvních odhadů až 17 tisíc lidí, z toho 12 tisíc přímo v Mladé Boleslavi. To vše kvůli již dříve zmíněnému sporu o novou kolektivní smlouvu. Zatímco zaměstnanci požadují růst mezd okolo deseti procent, vedení chce jen lehce nadhodnoti inflaci.Není proto divu, že se v demonstraci objevovala hesla jako „važte si naší práce“.

Pokud nebude dosaženo dohody ani zítra, vstoupí zaměstnanci prvního dubna, kdy skončí platnost staré kolektivní smlouvy, do celodenní stávky. Dodejme, že průměrná mzda se ve Škodě Auto pohybuje okolo 23 300 Kč.

Tip: Další informace najdete na iDnes a Novinkách.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků