Zajímavost: proč jezdíme vpravo

Jízdu po pravé straně silnice nezavedl v Československu a zbytku Evropy Hitler a jeho okupační vojska, jak se mnozí mylně domnívají. Tento obecně zažitý mýtus vznikl pravděpodobně proto, že se plánovaný přechod na jízdu vpravo uskutečnil 26. března, tedy ani ne 14 dnů poté, co Hitler začal okupovat naši republiku. O jízdě po pravé straně se v Evropě začalo jednat už v roce 1926, vláda pak toto opatření přijala již v roce 1938. Příchod německých vojsk vše jen urychlil, původní termín byl totiž ohlášen na květen; změně předcházela rozsáhlá informační kampaň. Podrobnosti najdete v článku na serveru iDnes.

A co vy? Myslíte si, že byste zvládli ze dne na den jezdit po opačné straně silnice?

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků