Zajímavost: bezpečnostní pás pro psy od BMW

Zatímco většina majitelů psů používá při jízdě autem automaticky bezpečnostní pás, jejich čtyřnozí přátelé se na cestu vydávají nepřipoutáni. Jak nebezpečné může toto počínání být pro psa i posádku, dokazují crash testy. BMW nyní nabízí jako první automobilový výrobce bezpečnostní řemeny pro psy, díky kterým je zvířata možné na zadním sedadle v bezpečí a pohodlí převážet.

Bezpečnostní psí řemeny se dají spojit s tříbodovým pásem zadního sedadla, čímž je zaručeno bezpečí při nehodách pro člověka i psa. Důvod je zřejmý. I malý nepřipoutaný pes se při nárazu už v malých rychlostech může proměnit ve velké nebezpečí. Těžkým až smrtelným zraněním je vystaven nejen pes, ale i členové posádky. Bezpečnostní pás dodávaný BMW umí zabránit tomu, aby se při srážce zvíře nekontrolovaně nepohybovalo po kabině.

Stačí pár pohybů a pás je připraven. Přední končetiny zvířete se jednoduše prostrčí dvěma otvory a řemeny se přetáhnou psovi přes hrudní koš. Jakmile pás zaklapne, nastaví řidič jeho délku. Pak stačí protáhnout tříbodový pás poutkem a zvíře může bezpečně cestovat. Jedním pohybem ruky lze zase pejska z pásů odepnout a díky kovovému kroužku, kterým je prostrčeno vodítko, je zvíře během chvilky připraveno k venčení na odpočívadle.

Klepněte pro větší obrázek

Bezpečnostní pásy pro psy od BMW se nechlubí jen jednoduchou obsluhou. Polyesterová tkanina je odolná proti roztrhnutí  a poutá psa pevně na zadní sedadlo. Řemen pro upoutání psa je vyroben ze stejného materiálu, jaký se používá pro bezpečnostní pásy ve vozech BMW. Psí řemeny jsou k dostání ve třech různých velikostech, což zaručuje bezpečí na zadních sedadlech pro psy od 7 do 40 kilogramů.

Také svým provedením zapadá pás pro psy do nabídky příslušenství k vozům BMW. Pečlivé zpracování je patrné především na švech pásů. Díky logu BMW se pás jasně hlásí k rodině ostatních značkových doplňků.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků