Zajímavá statistika: škody na silnicích nás loni přišly na 54 miliard Kč

Celkové škody, které vznikly vlivem dopravy na pozemních komunikacích, se za loňský rok vyšplhaly na astronomických 54 miliard korun. V této sumě jsou započítány všechny náklady, tedy nejen ty vzniklé přímo na silnici. Ve zmíněné sumě se tak objevily i náklady na léčbu, sociální dávky pro postižené nehodami, invalidní důchody, ale také škody při ztrátě pracovní sily v podniku, náklady na výjezdy hasičů, policistů atp.

Dle této analýze se ukázalo, že průměrný náklad na jednu nehodu, při které zemřel alespoň jeden účastník provozu, se vyšplhaly na téměř devět a půl milionu korun, přičemž větší díl tvoří nepřímé náklady. Náklady u nehody s těžkým zraněním se pak vyšplhaly průměrně na tři miliony korun. Nehody bez zranění pak přišly v průměru na necelých sto tisíc korun na osobu.

Náklady, které vznikají dopravními nehodami se tak vyšplhaly do astronomických výšin a stále více zatěžují nejen pojišťovny, ale také stát, zaměstnavatele účastníků a samozřejmě také rozpočty jednotlivých rodin. Situace je o to horší, že náklady se výrazně zvyšují a každým rokem nabírají dynamický růst. Přitom cena vozů na to nemá zásadní vliv, protože jejich hodnota je v celkových nákladech zanedbatelná. Bohužel následná péče, sociální podpora apod. je stále dražší.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků