Zagato Spyker C12: LaTurbie v novém

Na ženevském autosalonu se představí i novinky pro náročné řidiče. Mezi nimi bude Spyker s limitovanou edicí modelu C12.

Proti klasickému modelu dostane tato edice stylingové úpravy z dílny známého studia Zagato. Zcela nový je design střechy, která je z pevného a průhledného materiálu. Můžete tak svůj Spyker prohánět i v nepřízni počasí a výhled směrem vzhůru vám nebude odepřen.

Nové jsou i další karosářské prvky, které Zagato Spyker C12 odlišují od běžné série. Nevýhodou vozu ovšem je, že všech 25 kusů je zamluveno a není tak již mnoho šancí, jak za něj utratit požadovaných 300 000 eur.

Klasickou verzi Spykeru S12 pohání dvanáctiválec o objemu 6 litru s výkonem 373 kW (500 k) a točivým momentem 600 Nm. Prostřednictvím šestistupňové převodovky je výkon přenášen na zadní kola. Díky dobré aerodynamice a hmotnosti 1 525 kg pak Spyker C12 vystřelí na stovku za výborné 3,9 s a dosáhne maximální rychlosti 315 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spyker C12 LaTurbie
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků