Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

Vozu Zagato Mostro vzniklo pouze pět kusů. Vedle silnice může z fleku i na závodní dráhu.

Italská karosárna Zagato má za sebou velmi dlouhou historii, během které postavila nádherné a úžasné stroje. Není tak divu, že kdykoliv se některý z nich objeví v aukci, jde o žhavé zboží. Vedle omamné krásy a poctivé strojařiny dělá velkou cenovku i exkluzivita, což je případ i tohoto vozu.

Jedná se o Zagato Mostro, model, který byl uveden v roce 2015. Jeho úkolem bylo složit poctu závodnímu Maserati 450 S Coupé Zagato „Monster“ z roku 1957. V galerii najdete i pár fotografií původního vozu, abyste si udělali představu o tom, jak se tvůrcům podařilo jeho moderní podobu trefit.

Maserati jde proti všem zvykům dneška. Světu ukázalo nový sporťák, nikoliv SUV

Maserati jde proti všem zvykům dneška. Světu ukázalo nový sporťák, nikoliv SUV

Moderní interpretace může jak na závodní okruh, tak i na obyčejné silnice. V útrobách karbonového šasi dřímá osmiválcový motor Maserati bez jakýchkoliv „turboomáček“. Na skelet je naroubovaná karoserie z karbonu (jak jinak). Když Zagato uvědomilo veřejnost, že postaví jen pět kusů, jen se po nich zaprášilo.

Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Aston Martin nechal nahlédnout do výroby DB4 GT Zagato. Budete se culit blahem!

Jeden kousek se ale nyní objeví v aukci. Najeto má pouze tisíc kilometrů a ještě nebyl přihlášen do provozu. Očekává se, jeho cena se vyšplhá na jeden milion dolarů. Aukce se koná 6. února v Paříži.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků