Žádná elektřina. Příští BMW M3 a M4 budou mít dvě turba a výkon 500 koní

Není to tak dlouho, co šéf vývoje BMW prohlásil, že chce mít v modelu M4 poslední útočiště manuální převodovky. Dobré zprávy ohledně tohoto vozu ale pokračují.

Příští generace sportovních modelů BMW M3 a M4 už klepe na dveře. Představí se již příští rok a pod kapotou budou mít malé překvápko. Bude to šestiválcový motor, který v té nejvyšší specifikaci (Competition) nabídne výkon až 500 koní. Pro „obyčejné“ verze to pak bude zhruba 475 koní.

Nové BMW X3 M a X4 M: Ostrá SUV nabízí až 510 koní a stovku za 4,1 s

Nové BMW X3 M a X4 M: Ostrá SUV nabízí až 510 koní a stovku za 4,1 s

Premiantem tohoto pohonu se stane očekávané BMW M4 Gran Coupé, protože to bude poprvé, co dostane tato karosářská verze pořádnou ostrou verzi. Sekundovat jí pak budou již tradičně M4 coupé, kabriolet a také sedan v podobě M3.

O motoru zatím víme, že jeho základ je v současné jednotce B58, která pohání například současné BMW 440i. Tady ale dostane označení S58 a výkon vzroste ze současných 240 kW (326 koní), které dává ve 440i, na slibovaných 368 kW (500 koní). Oproti současnému M to pak bude nárůst o 69 koní. BMW potvrdilo tuto skvělou zprávu magazínu Autocar.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

Vedle výše zmíněných najdete tento motor i pod kapotou budoucích modelů X3M a X4M. Jen zde nebude dávat takový výkon. Ve verzi M4 Competiton se pak ale bude moci rovnat rivalovi z Mercedesu, modelu AMG C 63 S kupé, který dosahuje výkonu 375 kW (510 koní).

Vedle toho se také spekuluje o tom, že dorazí i lidová verze BMW M s pohonem zadních kol a manuální převodovkou. To se všechno dozvíme ale až příští rok.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků