Začátek prodejů hybridní Audi Q7 již letos

O záměrech Ingolstadtské automobilky Audi přijít na trh s hybridní verzí modelu Q7 se ví už poměrně dlouho. Audi Q7 Hybrid se poprvé představilo přibližně v září minulého roku a okamžitě vyvolalo různé debaty. Jedna strana považuje hybridy v kategorii SUV za úplný nesmysl, druhá zastyto počiny zastává s vidinou ušetřeného paliva a nižších emisí. Ať je to tak či onak, manažer automobilky „čtyř kruhů“ Frank Dreves potvrdil, že tento vůz se na trhu objeví již letos.

V souvislosti s tímto vozem se hodně spekulovalo i o jeho prodejích za Atlantikem, k nímž nakonec nedojde kvůli slabému dolaru a klesajícímu zájmu o hybridní SUV. Závěrem už zbývá připomenout jen to, že okruh hybridních vozidel Audi již v brzké době obohatí i model Q5. O tom, kam až automobilka zajde v této své „hybridizaci“, zatím můžeme jen spekulovat...
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků