Za vyšší emise se při koupi vozu bude připlácet

Podle magazínu WhatCar chystá Evropská komise pro rok 2012 nařízení, které bude mít dopad na zájemce o výkonnější vozy. Díky vyšší hodnotě CO2 vyprodukované na jeden kilometr si při koupi vozu připlatíte až 3500 Eur.

V současnosti je průměr na úrovni 162 g/km, komise se ho ale snaží stlačit na 130 g/km. Nebude ovšem platit to, že vůz s vyšší produkcí na trh nemůže, ale odrazí se to na ceně vozu, kde část poputuje jako „pokuta“ právě Evropské komisi. Ta může prý činit až 80 Eur za každý gram CO2 na každý kilometr. I takto bude vypadat zelený boj a tlak na motoristy kupovat co nejekologičtější motory.

Jen pro porovnání, Mercedes má u svých vozů průměr 188 g/km CO2, BMW pak 184 g/km a Peugeot, který vyrábí hodně malých motorů, si drží hodnotu 142 g/km. Zároveň se ale naskýtá otázka, co s diesely, protože u nich není CO2 pro svět vůbec tak škodlivé jako jiné látky obsaženy ve výfukových plynech. Tímto krokem se dá předpokládat, že právě dieselové agregáty budou ještě oblíbenější, přitom jsou to právě ony, které nás ve městech nejvíce „dusí”…

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků