Za volantem Lamborghini SCV12: Nová okruhová hračka zní skvěle, uznejte sami

Minulý týden jsme koukali z venku, teď můžeme koukat zevnitř. A to s pořádným soundtrackem nejsilnějšího V12 v historii italské značky.

Zatímco dřívější upoutávka na okruhovou hračku od Lamborghini s označením SCV12 ukazovala exteriér dosud ještě maskovaného prototypu, nyní nám Italové prezentují záběry z interiéru, i když ten sám o sobě není zrovna klíčovým aktérem nového videa. Jednoduše řečeno – máme zde skvělý on-board SCV12, které po Imole proháněl závodní pilot Emanuele Pirro.

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

V hlavní roli se tak projevuje nejhlasitěji právě atmosférický V12, který Lamborghini v SCV12 propracuje jako vůbec nejsilnější dvanáctiválec v historii automobilky. Motor nepochybně vycházející z konstrukce 6,5litrového motoru z Aventadoru má zajistit výkon přes 830 koní (610 kW) – pro srovnání, dosud nejostřejší Aventador SVJ produkuje 770 koní (566 kW).

Okruhovému využití napovídá i použití klasické šestistupňové sekvenční převodovky, a to v rámci zadního push-rod zavěšení, přičemž oproti Aventadoru bude SCV12 využívat pohon jen zadních kol. Lamborghini bude mít pro auto také speciální obutí od Pirelli, které nasadí na hořčíková kola, 19palcová vpředu a 20palcová vzadu.

Vozy Lamborghini nemají jména jenom podle býků. Jsou za nimi krásné příběhy

Vozy Lamborghini nemají jména jenom podle býků. Jsou za nimi krásné příběhy

Bez nutnosti dodržovat pravidla jakékoliv závodní série bude SCV12 nabízet větší aerodynamický přítlak než vozy kategorie GT3, což ostatně agresivně řezaná karoserie s nespočtem průduchů a velkým křídlem nasvědčuje i pod maskováním.

Zatím tak koukejte na novou upoutávku, kompletní odhalení vozu proběhne později v létě.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků