Za skvělými veterány jen dvě hodiny od Plzně? Každoroční výstava v Německu láká spoustu Čechů

Čtyři haly, z toho dvě věnované závodním simulátorům. Má vůbec cenu se tam potácet? Určitě ano!

Výstav klasických aut se po celé Evropě pořádají každoročně desítky, možná i stovky. Ty větší se většinou soustředí mimo Českou republiku a vyrazit tak do krytých hal plných veteránů a vetešníků se pro nás většinou pojí s výletem. S otevřenými hranicemi to už nějakou dobu není problém, věděli jste ale, že jedna taková výstava je dvě hodiny od Plzně?

Již šestým rokem se totiž konala výstava Retro Classic v Norimberku, kam dojedete po dálnici D5 klidně i bez přestávky. Výstavu Retro Classic si asi spojíte se Stuttgartem, ale tahle její menší sestra v Norimberku určitě stojí za pozornost. Není to velké, vlastně jen dvě až tři haly aut, zbytek letos obsadily závodní simulátory v rámci ADAC SimRacing expo, ale i to má své výhody.

Na konci dne vás nebolí nohy, nepřipadáte si zahlcení auty a celé to zvládnete za jeden den - v devět ráno jste tam na otvíračku a v šest večer už klidně můžete být doma, tedy pokud bydlíte v okolí Prahy a Plzně. Díky své přístupné poloze tu navíc češtinu uslyšíte opravdu často, to se vám ani v tom Stuttgartu moc často nestane.

Výstava se letos konala 2. až 4. prosince. Vstupenka na místě stála 20 eur, zvýhodněné vstupné bylo za 15 eur a rodinné za 42 eur. V online předprodeji je na všechny vstupenky sleva dvě eura. Příští rok se m můžete vyrazit 8. až 10. prosince. Jak to na akci vypadalo a co všechno bylo k vidění si můžete prohlédnout v galerii nahoře. Máme radost, že německá výstava nespoléhala pouze na domácí produkci.

Váš názor Další článek: Volkswagen chystá platformu MEB+. Slibuje dojezd 700 kilometrů a rychlejší nabíjení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,