Za školení půjde odmazat tři trestné body

Sněmovna ve středu schválila mininovelu silničního zákona, která se týká bodového systému. Pokud projde ještě druhou komorou parlamentu a podepíše ji i prezident, od září příštího roku vstoupí v platnost. A o co přesně jde?

Pokud máte tu čest a disponujete několika body, stejně jako 526 000 řidičů, kteří doposud nějaký bod získali a nechcete se spoléhat na to, že vám za každý rok bez přestupku odmažou dva body, budete moci absolvovat jednodenní školení ve středisku bezpečné jízdy.

Za toto školení vám dostanete potvrzení a příslušný úřad, který vás eviduje, vám odmaže další tři body. Ročně tak půjde odmazat celkem až pět bodů.

Vše má ale pár specifik. Do ukončení školení nesmí vaše bodové konto přesáhnout 10 bodů a navíc se budou odmazávat body jen za přestupky, za které není více než 5 bodů.

Pokud budete mít tedy v registru nějaký přestupek za 7 bodů a jeden za 2 body, po absolvování příslušného školení vám umažou jen zmíněné 2 body.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků