Za školení půjde odmazat tři trestné body

Sněmovna ve středu schválila mininovelu silničního zákona, která se týká bodového systému. Pokud projde ještě druhou komorou parlamentu a podepíše ji i prezident, od září příštího roku vstoupí v platnost. A o co přesně jde?

Pokud máte tu čest a disponujete několika body, stejně jako 526 000 řidičů, kteří doposud nějaký bod získali a nechcete se spoléhat na to, že vám za každý rok bez přestupku odmažou dva body, budete moci absolvovat jednodenní školení ve středisku bezpečné jízdy.

Za toto školení vám dostanete potvrzení a příslušný úřad, který vás eviduje, vám odmaže další tři body. Ročně tak půjde odmazat celkem až pět bodů.

Vše má ale pár specifik. Do ukončení školení nesmí vaše bodové konto přesáhnout 10 bodů a navíc se budou odmazávat body jen za přestupky, za které není více než 5 bodů.

Pokud budete mít tedy v registru nějaký přestupek za 7 bodů a jeden za 2 body, po absolvování příslušného školení vám umažou jen zmíněné 2 body.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků