Za nepřipoutaného psa body nedostanete, pokutu ale ano

Nový silniční zákon nás bude zřejmě ještě dlouho okouzlovat svou nápaditostí, jednou z přehlížených novinek je povinnost zajistit bezpečnost posádky při přepravě zvěře. A mezi posádku se zde počítá i ona zvěř. Přesněji řečeno, paragraf 52 stanoví, že "při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob a ani zvířat."

Zákon neříká nic bližšího o tom, jak má být takové zabezpečení provedeno a při případné kontrole je pouze na posouzení policisty, zda je zvíře zabezpečené či nikoli. Pokud usoudí, že nikoli (což je pravděpodobné za předpokladu, že budete mít v pořádku lekárničku), může vás pokutovat až 2 000 Kč, tedy klasickou lidovou pokutou. Testné body kupodivu nedostanete žádné a to nejen vy jako řidič, ale dokonce ani pes, což je pobuřující a věříme, že to zákonodárce s první novelou zákona napraví.

Věc má dvě řešení. Buď se můžete s velkou nadějí na úspěch vždy hádat, formulace zákona je dosti vágní. A nebo, pokud chcete k problému přistoupit svědomitě a nedopustit to, aby pes o hmotnosti 20 kg narazil při okamžitém zpomalení z 50 km/h do před ním stojící překážky hmotností 600 kg, mu můžete pořídit fešné kširy, které umožní připoutat jej pomocí běžného pásu. Jedny takové nabízí v různých velikostech společnost GreenDog, za pár set korun s nimi bude v pohodě nejen váš pes...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Veselí psi v kšírách od GreenDogu
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků