Za dveřmi je sedmimístná novinka od Renaultu. Možná ponese jméno ikony s kořeny v 80. letech

Nezávislí designéři navrhli možnou podobu Renaultu Espace. Sedmimístné SUV se možná ukáže již brzy.

Už skoro 10 let se automobilový trh přeorientovává na segment SUV, zatímco dříve žádaná a praktická MPV upadají v zapomnění, nebo přecházejí jinam. Například z Peugeotu 5008 je dnes SUV, zatímco Opel Zafira se přeměnil na osobní dodávku. Podobný přesun možná čeká i Renault Espace.

Po představení revolučního SUV Austral byl ve Španělsku spatřen příbuzný derivát s větší karoserií podporující předpoklady příchodu sedmimístné verze. Takový počet sedadel totiž dnes nenabízí ani koleos. Internetový portál Kolesa, který si rád hraje s možnými reálnými podobami očekávaných modelů ukázal, jak by nový espace mohl vypadat.

Vychází přitom z designu menšího australu, který už je dostupný ve Francii. Čeští zákazníci si musejí ještě počkat. U sedmimístné novinky se předpokládá převzetí designového směru i technologií včetně palety pohonů. Ty zahrnují mild-hybridní i plug-in hybridní sestavy s výkonem až 147 kW. Pravděpodobně půjde o stejnou strategii, jakou předvádí Peugeot s modely 3008 a 5008.

Tvrdit, že nový model určitě ponese jméno ikonického MPV je zatím předčasné. Renault dříve oznámil jeho konec spolu s talismanem, a jelikož Austral nahrazuje dosavadní Renault Kadjar, dostane možná novinka jiné vzrušující jméno jako zdůraznění inovativní transformace. Vzhledem k tomu, že se vůz nachází v poslední vývojové fázi, je možné, že se premiéry dočkáme už na pařížském autosalonu.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (3) Další článek: Volkswagen má nový paket „na dobrou noc“ pro Multivan T7. Půjde objednat i u nás, víme kdy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz