Za cenu tohoto klíče můžete mít dvě Ferrari. V čem je tak unikátní?

Chtěli byste nový supersport, pěkný dům s bazénem, nebo klíč od auta? Tyto tři věci totiž mohou stát stejné peníze.

Firma Awain se zabývá výrobou luxusních klíčů pro ty nejluxusnější automobily. Se sídlem ve Finsku tak musí mít přirozeně zastoupení i v Dubaji, kde je po takových vytříbenostech poptávka. Klíč spolupracuje s modely od automobilek, jako jsou Bugatti, McLaren, Lamborghini, Rolls-Royce nebo Maybach.

Jedna nestačí. Sběratel si koupil všechny verze Astonu Martin Vanquish Zagato

Jedna nestačí. Sběratel si koupil všechny verze Astonu Martin Vanquish Zagato

Na výběr je ze tří variant. Quantum, Serenity a Phantom. I ten nejlevnější Quantum ale obsahuje 3,6 karátů pravých diamantů a 18karátové zlato. Stojí 49.000 eur. Ten nejdražší (Phantom) pak vyjde na půl milionu eur.

200 gramů těžký klíč má rámeček z bílého zlata a vedle kůže či dřeva uprostřed se honosí bilionem kulatých diamantů. Jeho exkluzivita spočívá také v tom, že zatímco první dvě varianty vzniknou ve dvaceti kusové sérii, Phantom bude pouze jeden. Už teď je jasné, že se o něj miliardáři perou.

Rolls-Royce Cullinan oficiálně: Je o dost větší než Bentley Bentayga

Rolls-Royce Cullinan oficiálně: Je o dost větší než Bentley Bentayga

Za cenu tohoto klíče byste si klidně mohli koupit většinu z nových supersportů. Za v přepočtu 12.795.000 Kč si můžete dovolit třeba Ferrari 812 Superfast nebo dvě 488 GTB. Kterému autu bude tento unikátní klíč patřit?

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 153 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 85 příspěvků