Za cenu tohoto klíče můžete mít dvě Ferrari. V čem je tak unikátní?

Chtěli byste nový supersport, pěkný dům s bazénem, nebo klíč od auta? Tyto tři věci totiž mohou stát stejné peníze.

Firma Awain se zabývá výrobou luxusních klíčů pro ty nejluxusnější automobily. Se sídlem ve Finsku tak musí mít přirozeně zastoupení i v Dubaji, kde je po takových vytříbenostech poptávka. Klíč spolupracuje s modely od automobilek, jako jsou Bugatti, McLaren, Lamborghini, Rolls-Royce nebo Maybach.

Jedna nestačí. Sběratel si koupil všechny verze Astonu Martin Vanquish Zagato

Jedna nestačí. Sběratel si koupil všechny verze Astonu Martin Vanquish Zagato

Na výběr je ze tří variant. Quantum, Serenity a Phantom. I ten nejlevnější Quantum ale obsahuje 3,6 karátů pravých diamantů a 18karátové zlato. Stojí 49.000 eur. Ten nejdražší (Phantom) pak vyjde na půl milionu eur.

200 gramů těžký klíč má rámeček z bílého zlata a vedle kůže či dřeva uprostřed se honosí bilionem kulatých diamantů. Jeho exkluzivita spočívá také v tom, že zatímco první dvě varianty vzniknou ve dvaceti kusové sérii, Phantom bude pouze jeden. Už teď je jasné, že se o něj miliardáři perou.

Rolls-Royce Cullinan oficiálně: Je o dost větší než Bentley Bentayga

Rolls-Royce Cullinan oficiálně: Je o dost větší než Bentley Bentayga

Za cenu tohoto klíče byste si klidně mohli koupit většinu z nových supersportů. Za v přepočtu 12.795.000 Kč si můžete dovolit třeba Ferrari 812 Superfast nebo dvě 488 GTB. Kterému autu bude tento unikátní klíč patřit?

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků