Z výrobní linky sjelo už 23 milionů vozů Volkswagen Golf

Praha 9. září 2004 - Na samém konci prázdnin, přesně v pátek 27. srpna, se v mateřském závodě automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu slavilo: Jasně červený Golf Comfortline, poháněný motorem 1.6 FSI/85 kW, totiž právě toho dne završil počet dosud vyrobených modelů Golf na rovných 23 milionů a Golf tedy upevnil svoji pozici prodejně nejúspěšnějšího automobilu světa! Volkswagen Golf je zároveň nejpopulárnějším vozem Evropy - během prvního pololetí tohoto roku se tento model v západní Evropě opět vyšplhal na první příčku v počtu registrací nových vozů.

Modely Golf se v současné době vyrábějí v několika závodech automobilky Volkswagen: Vedle mateřského Wolfsburgu jsou to provozy v německém Moselu, belgickém Bruselu, v Bratislavě na Slovensku, v Sarajevu (Bosna a Hercegovina), v jihoafrickém Uitenhage, v Changchunu v Číně a v brazilské Curitibě.

První kapitolu své veleúspěšné historie Golf napsal v roce 1974. V roce 2002 počet vyrobených Golfů překonal dosud platný rekord modelu Volkswagen Brouk. Výroba Golfů páté generace se rozjela v říjnu roku 2003.

Volkswagen, největší evropský producent automobilů, vloni dodal na trhy celého světa celkem 672 tisíc Golfů, během prvních šesti měsíců tohoto roku to bylo 355 tisíc vozů Volkswagen Golf. Nejdůležitějšími evropskými trhy modelu Golf jsou Německo, Velká Británie, Francie a Itálie, z mimoevropských odbytišť patří k těm nejdůležitějším USA, Japonsko a Jižní Afrika. Také v České republice se Golf vyšplhal na nejvyšší příčky prodejních statistik ve svém segmentu, když se letos do konce srpna prodalo už
2428 vozů, z toho 148 Golfů Variant.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků