Z výrobní linky sjelo už 23 milionů vozů Volkswagen Golf

Praha 9. září 2004 - Na samém konci prázdnin, přesně v pátek 27. srpna, se v mateřském závodě automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu slavilo: Jasně červený Golf Comfortline, poháněný motorem 1.6 FSI/85 kW, totiž právě toho dne završil počet dosud vyrobených modelů Golf na rovných 23 milionů a Golf tedy upevnil svoji pozici prodejně nejúspěšnějšího automobilu světa! Volkswagen Golf je zároveň nejpopulárnějším vozem Evropy - během prvního pololetí tohoto roku se tento model v západní Evropě opět vyšplhal na první příčku v počtu registrací nových vozů.

Modely Golf se v současné době vyrábějí v několika závodech automobilky Volkswagen: Vedle mateřského Wolfsburgu jsou to provozy v německém Moselu, belgickém Bruselu, v Bratislavě na Slovensku, v Sarajevu (Bosna a Hercegovina), v jihoafrickém Uitenhage, v Changchunu v Číně a v brazilské Curitibě.

První kapitolu své veleúspěšné historie Golf napsal v roce 1974. V roce 2002 počet vyrobených Golfů překonal dosud platný rekord modelu Volkswagen Brouk. Výroba Golfů páté generace se rozjela v říjnu roku 2003.

Volkswagen, největší evropský producent automobilů, vloni dodal na trhy celého světa celkem 672 tisíc Golfů, během prvních šesti měsíců tohoto roku to bylo 355 tisíc vozů Volkswagen Golf. Nejdůležitějšími evropskými trhy modelu Golf jsou Německo, Velká Británie, Francie a Itálie, z mimoevropských odbytišť patří k těm nejdůležitějším USA, Japonsko a Jižní Afrika. Také v České republice se Golf vyšplhal na nejvyšší příčky prodejních statistik ve svém segmentu, když se letos do konce srpna prodalo už
2428 vozů, z toho 148 Golfů Variant.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků