Z výrobní linky sjel poslední tradiční Chevrolet Corvette. Nyní už nastane nová éra

Sedmé generace sportovního modelu Chevrolet Corvette se prodalo přes 213 tisíc kusů. Nyní přišel na řadu ten úplně poslední.

Poslední dobou se dozvídáme samé pochmurné zprávy. Alfa Romeo prozatím škrtá plány sportovních modelů, současné Maserati GranTurismo končí a z toho, že nový elektrický Ford se bude jmenovat Mustang, a ještě si k tomu připne legendární označení Mach, vlastně taky moc radost nemáme.

Chevrolet Corvette Stingray Convertible oficiálně: Staromilec sází na praktičnost

Chevrolet Corvette Stingray Convertible oficiálně: Staromilec sází na praktičnost

Pro některé Američany a fanoušky musela být zdrcující i zpráva, že Corvette mění poprvé ve své historii koncepci a motor se jí přesouvá zepředu doprostřed. Samozřejmě, že jde o vývoj a pokud má Chevrolet pocit, že dosáhl vrcholu možností a je třeba se posunout dál, jen ať tak učiní.

Nicméně z montážní linky právě sjel úplně poslední model generace C7, tedy ještě ten s motorem pod přední kapotou. A je to tady. Je konec. Po 66 letech se tradičně koncipovaný model loučí s hořkosladkou příchutí černého exempláře, kterého si majitel vydražil za 2,7 milionů dolarů (62.600.000 Kč).

Chevrolet nově dává velkou slevu na Camaro. Musíte ale vlastnit Mustang

Chevrolet nově dává velkou slevu na Camaro. Musíte ale vlastnit Mustang

Konkrétně jde o karosářskou verzi kupé ve specifikaci Z06 a výbavou 3LZ. To znamená motor 6.2 V8 dosahující výkonu 650 koní. Částka z aukce poputuje na výstavbu domů pro válečné veterány. Nyní už nastane nová éra s motorem uprostřed a ambicemi supersportu.

Galerie doplněna o Chevrolet Corvette C7.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků