Z výrobní linky sjel poslední tradiční Chevrolet Corvette. Nyní už nastane nová éra

Sedmé generace sportovního modelu Chevrolet Corvette se prodalo přes 213 tisíc kusů. Nyní přišel na řadu ten úplně poslední.

Poslední dobou se dozvídáme samé pochmurné zprávy. Alfa Romeo prozatím škrtá plány sportovních modelů, současné Maserati GranTurismo končí a z toho, že nový elektrický Ford se bude jmenovat Mustang, a ještě si k tomu připne legendární označení Mach, vlastně taky moc radost nemáme.

Chevrolet Corvette Stingray Convertible oficiálně: Staromilec sází na praktičnost

Chevrolet Corvette Stingray Convertible oficiálně: Staromilec sází na praktičnost

Pro některé Američany a fanoušky musela být zdrcující i zpráva, že Corvette mění poprvé ve své historii koncepci a motor se jí přesouvá zepředu doprostřed. Samozřejmě, že jde o vývoj a pokud má Chevrolet pocit, že dosáhl vrcholu možností a je třeba se posunout dál, jen ať tak učiní.

Nicméně z montážní linky právě sjel úplně poslední model generace C7, tedy ještě ten s motorem pod přední kapotou. A je to tady. Je konec. Po 66 letech se tradičně koncipovaný model loučí s hořkosladkou příchutí černého exempláře, kterého si majitel vydražil za 2,7 milionů dolarů (62.600.000 Kč).

Chevrolet nově dává velkou slevu na Camaro. Musíte ale vlastnit Mustang

Chevrolet nově dává velkou slevu na Camaro. Musíte ale vlastnit Mustang

Konkrétně jde o karosářskou verzi kupé ve specifikaci Z06 a výbavou 3LZ. To znamená motor 6.2 V8 dosahující výkonu 650 koní. Částka z aukce poputuje na výstavbu domů pro válečné veterány. Nyní už nastane nová éra s motorem uprostřed a ambicemi supersportu.

Galerie doplněna o Chevrolet Corvette C7.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků