Z rychlostních zkoušek do města

Rodina automobilů z dílny sportovního oddělení automobilky Ford se rozrůstá, i když ne přímo, o dalšího člena. Tím novým členem je Ford Racing Ka.
Z rychlostních zkoušek do města
Rodina automobilů z dílny sportovního oddělení automobilky Ford se rozrůstá, i když ne přímo, o dalšího člena. Tím novým členem je Ford Racing Ka.

Tvůrci speciální sportovní úpravy na nejmenšího z Fordů se inspirovali, dnes již tradičním, pohárem v automobilových soutěžích „Ford Ka Rally Championship“. Úprava se ve své maximální podobě dotýká více méně celého automobilu.

V sadě najdeme díly na rozšíření blatníků, zadní spoiler, 15“ litá kola s nízkoprofilovými pneumatikami. Pro zlepšení jízdních vlastností Racing Ka dále poslouží pružiny a tlumiče značky Eibach.

Pro opravdové nadšence je připravena modifikace hlavy válců a výfukového systému, což ve svém důsledku znamená zvýšení výkonu o plných 30% (tj. na 80 ks z původních 60 ks). Zkrátka nepřijde ani převodovka, která dostala kratší převody. A konečně přichází na scénu úprava interiéru, které dominují sportovní sedadla Sparco.

„Sportovní úprava Fordu Ka přinese alespoň část závodních pocitů a výkonu z rallyové verze Fordu Ka na běžnou silnici“, říká Philip Dunabin ze sportovní divize Fordu.

Sportovní automobily z dílny Ford Racing:

Ford Puma Racing
Ford Focus RS
Ženevský autosalon: Ford Focus RS a TDCi
Ford Rally Transit

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků