Z Opelu odchází zaměstnanci za pohádkové odstupné

Opel v rámci restrukturalizace celého koncernu General Motors propouští tisíce lidí; celkový počet dosahuje dvanácti tisíc, z toho jen v Německu deset tisíc. Ti, co Opel opustí dobrovolně, dostanou od zaměstnavatele štědré odstupné - to dosahuje sedminásobku běžné částky. Pokud např. padesátiletý dělník s třicetiletou praxí vydělává cca 3 600 eur měsíčně, může dostat odstupné až 216 tisíc eur.

Už v lednu proto podalo žádost o propuštění 5 600 lidi. Přesto ale ne všichni, kteří o propuštění požádali, odejdou; automobilka totiž nechce, aby jim odešli všichni kvalifikovaní pracovníci. Výpověď tak dostanou spíše zaměstnanci, kteří nejsou pro chod automobilky tak důležití. Propouštěním se chce automobilka dostat do černých čisel; ještě letos ale bude ve ztrátě.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků