Z Opelu odchází zaměstnanci za pohádkové odstupné

Opel v rámci restrukturalizace celého koncernu General Motors propouští tisíce lidí; celkový počet dosahuje dvanácti tisíc, z toho jen v Německu deset tisíc. Ti, co Opel opustí dobrovolně, dostanou od zaměstnavatele štědré odstupné - to dosahuje sedminásobku běžné částky. Pokud např. padesátiletý dělník s třicetiletou praxí vydělává cca 3 600 eur měsíčně, může dostat odstupné až 216 tisíc eur.

Už v lednu proto podalo žádost o propuštění 5 600 lidi. Přesto ale ne všichni, kteří o propuštění požádali, odejdou; automobilka totiž nechce, aby jim odešli všichni kvalifikovaní pracovníci. Výpověď tak dostanou spíše zaměstnanci, kteří nejsou pro chod automobilky tak důležití. Propouštěním se chce automobilka dostat do černých čisel; ještě letos ale bude ve ztrátě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků