Z Opelu odchází zaměstnanci za pohádkové odstupné

Opel v rámci restrukturalizace celého koncernu General Motors propouští tisíce lidí; celkový počet dosahuje dvanácti tisíc, z toho jen v Německu deset tisíc. Ti, co Opel opustí dobrovolně, dostanou od zaměstnavatele štědré odstupné - to dosahuje sedminásobku běžné částky. Pokud např. padesátiletý dělník s třicetiletou praxí vydělává cca 3 600 eur měsíčně, může dostat odstupné až 216 tisíc eur.

Už v lednu proto podalo žádost o propuštění 5 600 lidi. Přesto ale ne všichni, kteří o propuštění požádali, odejdou; automobilka totiž nechce, aby jim odešli všichni kvalifikovaní pracovníci. Výpověď tak dostanou spíše zaměstnanci, kteří nejsou pro chod automobilky tak důležití. Propouštěním se chce automobilka dostat do černých čisel; ještě letos ale bude ve ztrátě.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků