Z Opelu odchází zaměstnanci za pohádkové odstupné

Opel v rámci restrukturalizace celého koncernu General Motors propouští tisíce lidí; celkový počet dosahuje dvanácti tisíc, z toho jen v Německu deset tisíc. Ti, co Opel opustí dobrovolně, dostanou od zaměstnavatele štědré odstupné - to dosahuje sedminásobku běžné částky. Pokud např. padesátiletý dělník s třicetiletou praxí vydělává cca 3 600 eur měsíčně, může dostat odstupné až 216 tisíc eur.

Už v lednu proto podalo žádost o propuštění 5 600 lidi. Přesto ale ne všichni, kteří o propuštění požádali, odejdou; automobilka totiž nechce, aby jim odešli všichni kvalifikovaní pracovníci. Výpověď tak dostanou spíše zaměstnanci, kteří nejsou pro chod automobilky tak důležití. Propouštěním se chce automobilka dostat do černých čisel; ještě letos ale bude ve ztrátě.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků