Z ohnivého pekla zachránil životy autem, ale úplně ho zničil. Teď dostal nové

Americký zdravotník riskoval svůj život a při záchranné akci zničil svůj pick-up Toyota Tundra. Automobilka mu darovala zbrusu nový.

Severní Kalifornií v posledních dnech otřásl ničivý požár Campfire (táborák, pozn. red.), který si vyžádal desítky obětí a další stovky se pohřešují. Plameny spálily přes pět set kilometrů čtverečních krajiny a na jeho zneškodnění nepřetržitě pracovaly tisíce hasičů.

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Během požáru vládl chaos. Pracovník jednotky intenzivní péče v požárem zasažené nemocnici Allyn Pierce však nedbal nebezpečí a vydal se zachraňovat životy na vlastní pěst. Z postižených oblastí odvážel zraněné ve svém pick-upu Toyota Tundra do bezpečí nemocnice. Během záchranné akce vysvobodil z ohnivého pekla celkem 24 lidí, svůj vůz však zničil.

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Fotografie plamenem ošlehané Tundry, umístěné na sociální síť instagram, obletěly celý svět a hrdinství zdravotníka neuniklo ani samotné automobilce, respektive jejímu americkému zastoupení. Mimo jiné příspěvek okomentovala slovy: „O svůj pick-up nemějte strach, slibujeme, že dostanete nový.“

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

A jak v Toyotě slíbili, tak také udělali. O týden později dostal Allyn zbrusu nový pickup Toyota Tundra TRD Pro. Kromě auta však Pierce přišel během požáru, stejně jako spousta dalších, o svůj dům a celý majetek. V tomto případě už nepřišla na pomoc Toyota, ale rovnou celá Amerika. Byla totiž založena crowdfundingová kampaň, jejíž tváří se stala téměř „roztavená“ Toyota. Cílem bylo vybrat patnáct tisíc dolarů, v tento moment je to však již dvojnásobek.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 90 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků