Z ohnivého pekla zachránil životy autem, ale úplně ho zničil. Teď dostal nové

Americký zdravotník riskoval svůj život a při záchranné akci zničil svůj pick-up Toyota Tundra. Automobilka mu darovala zbrusu nový.

Severní Kalifornií v posledních dnech otřásl ničivý požár Campfire (táborák, pozn. red.), který si vyžádal desítky obětí a další stovky se pohřešují. Plameny spálily přes pět set kilometrů čtverečních krajiny a na jeho zneškodnění nepřetržitě pracovaly tisíce hasičů.

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Během požáru vládl chaos. Pracovník jednotky intenzivní péče v požárem zasažené nemocnici Allyn Pierce však nedbal nebezpečí a vydal se zachraňovat životy na vlastní pěst. Z postižených oblastí odvážel zraněné ve svém pick-upu Toyota Tundra do bezpečí nemocnice. Během záchranné akce vysvobodil z ohnivého pekla celkem 24 lidí, svůj vůz však zničil.

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Fotografie plamenem ošlehané Tundry, umístěné na sociální síť instagram, obletěly celý svět a hrdinství zdravotníka neuniklo ani samotné automobilce, respektive jejímu americkému zastoupení. Mimo jiné příspěvek okomentovala slovy: „O svůj pick-up nemějte strach, slibujeme, že dostanete nový.“

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

A jak v Toyotě slíbili, tak také udělali. O týden později dostal Allyn zbrusu nový pickup Toyota Tundra TRD Pro. Kromě auta však Pierce přišel během požáru, stejně jako spousta dalších, o svůj dům a celý majetek. V tomto případě už nepřišla na pomoc Toyota, ale rovnou celá Amerika. Byla totiž založena crowdfundingová kampaň, jejíž tváří se stala téměř „roztavená“ Toyota. Cílem bylo vybrat patnáct tisíc dolarů, v tento moment je to však již dvojnásobek.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků