Z ohnivého pekla zachránil životy autem, ale úplně ho zničil. Teď dostal nové

Americký zdravotník riskoval svůj život a při záchranné akci zničil svůj pick-up Toyota Tundra. Automobilka mu darovala zbrusu nový.

Severní Kalifornií v posledních dnech otřásl ničivý požár Campfire (táborák, pozn. red.), který si vyžádal desítky obětí a další stovky se pohřešují. Plameny spálily přes pět set kilometrů čtverečních krajiny a na jeho zneškodnění nepřetržitě pracovaly tisíce hasičů.

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Během požáru vládl chaos. Pracovník jednotky intenzivní péče v požárem zasažené nemocnici Allyn Pierce však nedbal nebezpečí a vydal se zachraňovat životy na vlastní pěst. Z postižených oblastí odvážel zraněné ve svém pick-upu Toyota Tundra do bezpečí nemocnice. Během záchranné akce vysvobodil z ohnivého pekla celkem 24 lidí, svůj vůz však zničil.

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Fotografie plamenem ošlehané Tundry, umístěné na sociální síť instagram, obletěly celý svět a hrdinství zdravotníka neuniklo ani samotné automobilce, respektive jejímu americkému zastoupení. Mimo jiné příspěvek okomentovala slovy: „O svůj pick-up nemějte strach, slibujeme, že dostanete nový.“

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

A jak v Toyotě slíbili, tak také udělali. O týden později dostal Allyn zbrusu nový pickup Toyota Tundra TRD Pro. Kromě auta však Pierce přišel během požáru, stejně jako spousta dalších, o svůj dům a celý majetek. V tomto případě už nepřišla na pomoc Toyota, ale rovnou celá Amerika. Byla totiž založena crowdfundingová kampaň, jejíž tváří se stala téměř „roztavená“ Toyota. Cílem bylo vybrat patnáct tisíc dolarů, v tento moment je to však již dvojnásobek.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků