Z ohnivého pekla zachránil životy autem, ale úplně ho zničil. Teď dostal nové

Americký zdravotník riskoval svůj život a při záchranné akci zničil svůj pick-up Toyota Tundra. Automobilka mu darovala zbrusu nový.

Severní Kalifornií v posledních dnech otřásl ničivý požár Campfire (táborák, pozn. red.), který si vyžádal desítky obětí a další stovky se pohřešují. Plameny spálily přes pět set kilometrů čtverečních krajiny a na jeho zneškodnění nepřetržitě pracovaly tisíce hasičů.

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Gentlemany silnic jsou tito tři policisté. Mimo službu vytáhli řidiče z hořícího auta

Během požáru vládl chaos. Pracovník jednotky intenzivní péče v požárem zasažené nemocnici Allyn Pierce však nedbal nebezpečí a vydal se zachraňovat životy na vlastní pěst. Z postižených oblastí odvážel zraněné ve svém pick-upu Toyota Tundra do bezpečí nemocnice. Během záchranné akce vysvobodil z ohnivého pekla celkem 24 lidí, svůj vůz však zničil.

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Máme nového Gentlemana silnic: Toto je jeho příběh záchrany života

Fotografie plamenem ošlehané Tundry, umístěné na sociální síť instagram, obletěly celý svět a hrdinství zdravotníka neuniklo ani samotné automobilce, respektive jejímu americkému zastoupení. Mimo jiné příspěvek okomentovala slovy: „O svůj pick-up nemějte strach, slibujeme, že dostanete nový.“

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

Pět nejstrašidelnějších silnic světa. Podívejte se na videa

A jak v Toyotě slíbili, tak také udělali. O týden později dostal Allyn zbrusu nový pickup Toyota Tundra TRD Pro. Kromě auta však Pierce přišel během požáru, stejně jako spousta dalších, o svůj dům a celý majetek. V tomto případě už nepřišla na pomoc Toyota, ale rovnou celá Amerika. Byla totiž založena crowdfundingová kampaň, jejíž tváří se stala téměř „roztavená“ Toyota. Cílem bylo vybrat patnáct tisíc dolarů, v tento moment je to však již dvojnásobek.

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků