Z hračky na okruhy do extratřídy motorsportu. KTM odhalilo soutěžní vůz GTX

Po měsících příprav je KTM X-Box GTX připraveno na startovní čáry. Dynamiku zajišťuje motor od Audi.

Výrobce KTM se na začátku letošního roku vytasil s ukázkou závodního speciálu kategorie GT2 SRO. Monopost GTX od rakouské firmy se nyní představil již v plné parádě a dělá si ambice na první příčky v celosvětových závodech. KTM bylo s modelem X-Bow dříve alternativou třeba k Arielu Atom či Caterhamu.

Po představení modelu pro závody kategorie GT4, který zaznamenal úspěchy, nyní přišel čas celou věc ještě o pořádný kus posunout. S vývojem vozu pomohla dlouholetá partnerská firma Reiter Engineering. Aerodynamicky perfektní závodní vůz obsahuje spoustu dílů z karbonu.

Ariel ukázal limitovaný Nomad R: Na 670 kg má 340 koní, z bláta míří na okresky

Ariel ukázal limitovaný Nomad R: Na 670 kg má 340 koní, z bláta míří na okresky

Z lehkého materiálu je jak samotný monokok, tak i panely karoserie. Díky tomu se podařilo udržet hmotnost na 1048 kg. K pohonu slouží pětiválcový motor od Audi, který můžete znát třeba z modeu TT RS. Zde je však naladěný na 530 koní, takže výsledek má lepší poměr hmotnosti k výkonu než Bugatti Veyron.

Motor je spárovaný s šestistupňovou sekvenční převodovkou Holinger. Řízení je oproti verzi GT4 elektrické, čímž se také uspořilo hodně hmotnosti. Vůz s ochranou klecí, karbon-kevlarovými sedadly Recaro a šestibodovými bezpečnostními pásy je již připravený na startovní čáry.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Pokud si ale budete chtít koupit jeden kousek pro řádění na okruhu ve vlastní režii, nikdo vám v tom bránit nebude. Vůz je jinak navržený i pro kategorii GT2 SRO GT. Pokud o něj máte zájem, připravte si v přepočtu 6.210.000 Kč.

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků