Z české aukce Suzuki Jimny půjde skoro 100 tisíc na charitu. Auto chtělo 25 lidí

Asi sto tisíc korun na dobrou věc a šťastný majitel off-roadu Suzuki. Dobročinná aukce skončila zdarem.

Téměř šest tisíc lidí aukci cíleně shlédlo, sto šestnáct ji s napětím sledovalo a dvacet pět z nich aktivně přihazovalo. O dobročinné aukci, která hledala nového majitele Suzuki Jimny jsme psali už na začátku května. Od dražitele, dealera Suzuki Simcar z Fryštáku u Zlína, se teď dozvídáme, jak to všechno dopadlo.

Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Unikátní aukce probíhala od 8. do 18. května na největším českém online tržišti Aukro.cz. Do boje o jedno z mála nabízených Jimny na českém trhu se pak vložilo 25 lidí. Výsledkem je téměř stotisícová finanční podpora (95.700 Kč) záslužné činnosti Charity Nový Hrozenkov. Přesněji bude částka směřovat na zajištění mzdových nákladů pro pečovatelky a zdravotní sestry zajišťující terénní služby.

Součástí aukce byl totiž záměr, že na dobrou věc poputuje rozdíl mezi konečnou nákupní cenou a ceníkovou cenou vozu (540.900 Kč). Vyvolávací cena byla symbolická 1 koruna, nakonec se ale Jimny vydražilo za 636.600 korun. Šťastnému majiteli ze Znojemska tak bude říkat pane Jimny 1,5 AllGrip s vyšší výbavou Elegance, automatickou převodovkou a tmavě zelenou barvou karoserie.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Jimny už mimochodem pomáhalo v Novém Hrozenkově zajišťovat pečovatelskou službu právě v rámci nouzového stavu. Extra vydraženou částkou tak vlastně pomáhá ještě jednou. Tamní terénní služby charity pomáhají seniorům na místních, mnohdy špatně dostupných kopcích zůstat doma v bezpečí.

„K vozu máme silný citový vztah. Jedná se o náš první Jimny poslední generace, na kterého jsme dlouho čekali. V okamžiku kdy konečně dorazil, byla celá firma na nohou. Nového majitele může navíc těšit, že se jedná o jeden z posledních vozů ve čtyřmístném uspořádání, neboť další vozy tohoto modelu očekáváme ve verzi N1 a tedy dvoumístné,“ sděluje Tomáš Černý, jednatel společnosti Simcar.

Suzuki Jimny má údajně na kahánku. Mohlo by zmizet z Evropy, naděje ale existuje

Suzuki Jimny má údajně na kahánku. Mohlo by zmizet z Evropy, naděje ale existuje

Není tomu dlouho, co se objevily informace o nejasném osudu nového Jimny v Evropě. Kromě toho, že je o vůz masivní zájem a na mnoha trzích včetně ČR je nedostatkovým zbožím s čekacími lhůtami klidně až 2 roky, malém off-roadu prý dýchají na záda přísnější limity průměrných „flotilových“ emisí modelové nabídky Suzuki. Prodejem výhradně užitkové verze Jimny by nicméně mohlo Suzuki tento problém obejít.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků