Z apokalyptické dílny přijíždí šestikolový Ford Bronco. Na délku měří skoro 6 metrů, vzhled je přímo šokující

Úpravce Apocalypse Manufacturing se zaměřuje na transformace výkonných off-roadů značek Jeep a RAM. Bylo jen otázkou času, kdy si smlsne na novém Broncu.

Když Ford představil nové Bronco, rozpoutal tím doslova kreativní mánii. Sama automobilka jej nabízí hned v několika verzích, které jsou dle účelu náležitě upravené. Pro rychlé přejezdy pouští je tu Bronco Raptor, pokud se rádi brodíte bahnem, sáhnete spíše po edici Everglades a jestli potřebujete jen trochu zlepšit dovednosti v terénu s nízkým rozpočtem, vystačíte si s paketem HOSS 3.0.

Jenže pozadu nezůstali ani nezávislí úpravci. Už loni jsme tu měli Bronco upravené od Roushe a nyní se do terénní ikony pustili nadšenci z Apocalypse Manufacturing. Ti jsou známí extrémními úpravami Jeepu Gladiator a pick-up RAM TRX, kde cena sahá až k 250.000 dolarů (cca 5.825.000 Kč).

Jejich nejnovější Bronco se jmenuje Dark Horse a výrobce na něj použil stejný recept. Kostra vozu byla v zadní části prodloužena kvůli montáži třetí nápravy. Celková délka tím narostla na 5715 mm.  Nový podvozek řádně přidal na světlé výšce a vylepšené zavěšení umožňuje vozu pracovat se zdvihem v rozsahu 101,6 mm. Co se týče karoserie, vzadu vznikla prostorná korba s rezervním kolem na víku.

Vpředu má Bronco Dark Horse vysoko umístěný nárazník s integrovanou světelnou rampou a masivními tažnými oky. Pro plynulý přechod kabiny v nákladový prostor navrhl úpravce nový díl střechy s extra bočními okny za dělící přepážkou. Celkový dojem dotvářejí široké černé blatníky a kola obutá do pneumatik Milestar Patagonia M/T s průměrem 37 palců.

O pohon se stará twin-turbo V6 s výkonem 298 kW. Apocalypse Manufacturing ho posílil výkonnějšími vstřiky, novou softwarovou mapou, zvýšeným plnicím tlakem turbodmychadel a novým výfukem. Do interiéru nebylo třeba zasahovat, avšak pro umocnění výjimečného dojmu nese dvoubarevné kožené čalounění s atraktivním prošíváním.

Pokud se podíváte do portfolia Apocalypse Manufacturing, najdete tam například šestikolový RAM TRX. Vzhledem k sériovému výkonu 534 kW a točivému momentu 881 Nm nebylo třeba do pohonné soustavy zasahovat. Úpravy se tak omezily na prodloužení podvozku, zvětšení světlé výšky a čalounění interiéru.

Pro fanoušky Jeepu má výrobce třínápravový Gladiator v několika motorizacích včetně V8 Hellcat. K dispozici je ale i dvakrát přeplňovaný diesel. Jednotlivé verze Hellfire, Doomsday a Sinister 6 od sebe odlišuje provedení karoserie a personalizační prvky, přičemž všechny v okolí děsí zuřivou přídí.

Cena Bronca Dark Horse nebyla stanovena, ale třeba vám pomůže, že na šestikolové verzi pracuje i Maxlider Brothers Customs, kteří záměr ohlásili už loni. Předběžnou cenu stanovili na 399 000 dolarů s plánem prvních dodávek na letošní rok.

Ford

Henry Ford založil michiganskou automobilku v roce 1903 a proslul zavedením postupů sériové výroby s využitím montážních linek. Tak vznikl první cenově dostupný vůz: Ford model T.

Ford Fiesta •  Ford Focus • Ford Mondeo • Ford S-Max • Ford Galaxy • Ford C-Max • Ford EcoSport • Ford Mustang • Ford Puma • Ford Kuga • Ford Explorer • Ford Tourneo Courier

Diskuze (1) Další článek: Nissan Juke v limitované edici doprovází hrdinu velkofilmu o Batmanovi. Koupíte ho i v Česku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,