Youtuber natočil závody Ferrari na staré kamery. Milovníci retra budou slintat blahem

K natáčení byly potřeba tři kamery a tým sedmi lidí. Výsledek ale stojí za to. Jen to asi nebyla žádná legrace.

Youtuber Nick Shirell dostal velmi zajímavý nápad, jak oživit současnou videotvorbu a rozbít trochu zavedenou tradici honění se za co nejlepším obrazem - sáhl po starých filmových kamerách a natočil skvěle vypadající retro při závodu Ferrari Challenge i se vším zrněním a praskáním, které je mu vlastní. 

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

Na desetiminutovém videu pracovalo sedm lidí a k filmování byly využity tři kamery - Canon 814 (1966), Canon 1218 (1968) a Beaulieu 4008 ZM2 (1971). Všechny svůj záznam přenášely na filmy Kodak. Vedle okruhu Mugello se natáčelo i v muzeu značky Ferrari v Maranellu nebo ve Florencii.

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Natáčení na film je i v dnešní době velmi náročné. Filmy se dělí podle políček a jednu krabičku Kodaku vypotřebujete jen na pár minut záběrů. Vše se pak následně musí dostat přes konvertory až do digitální podoby. Za videem je tedy neuvěřitelné množství práce, výsledek ale stojí za to.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků