Youtuber natočil závody Ferrari na staré kamery. Milovníci retra budou slintat blahem

K natáčení byly potřeba tři kamery a tým sedmi lidí. Výsledek ale stojí za to. Jen to asi nebyla žádná legrace.

Youtuber Nick Shirell dostal velmi zajímavý nápad, jak oživit současnou videotvorbu a rozbít trochu zavedenou tradici honění se za co nejlepším obrazem - sáhl po starých filmových kamerách a natočil skvěle vypadající retro při závodu Ferrari Challenge i se vším zrněním a praskáním, které je mu vlastní. 

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

Kupte si unikátní Ferrari F50! Závodilo na zamrzlém jezeře a má krásnou historii

Na desetiminutovém videu pracovalo sedm lidí a k filmování byly využity tři kamery - Canon 814 (1966), Canon 1218 (1968) a Beaulieu 4008 ZM2 (1971). Všechny svůj záznam přenášely na filmy Kodak. Vedle okruhu Mugello se natáčelo i v muzeu značky Ferrari v Maranellu nebo ve Florencii.

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Natáčení na film je i v dnešní době velmi náročné. Filmy se dělí podle políček a jednu krabičku Kodaku vypotřebujete jen na pár minut záběrů. Vše se pak následně musí dostat přes konvertory až do digitální podoby. Za videem je tedy neuvěřitelné množství práce, výsledek ale stojí za to.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 145 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků