Yes!, velmi rychlý roadster za lidovou cenu

Dlouholetí výrobci a úpravci sportovních vozů Funke a Will AG představili nedávno svou horkou novinku. Jedná se o roadster pro slunné letní dny, který se vyznačuje výborným poměrem hmotnosti a výkonu a také zcela originálním designem, který jinde nenajdete.
Yes!, velmi rychlý roadster za lidovou cenu

Pod kapotou roadsteru se nachází šestiválcový motor z produkce automobilky Audi o objemu 3,2 litru. Ten dává základní výkon 188 kW (255 k) a ve verzi turbo pak 261 kW (355 k). Jak to má u sporťáků být, výkon je přenášen prostřednictvím šestistupňového manuálu na zadní kola. Yes! zrychlí i díky hmotnosti necelých 1000 kg na stovku za 4,9 s u slabší verze a za 3,6 s u silnější verze. Obě pak hravě zvládnou rychlosti přes 250 km/h.

Protože se jedná o čistě ruční práci s notnou dávkou originality a jistě výbornou dynamikou, je třeba sáhnout trochu do kapsy. Ne však tolik, kolik byste čekali, protože novinka v základní verzi stojí 60 000 eur (cca 1,72 mil. Kč) a verze turbo pak 70 000 eur (cca 2 mil. Kč). Jedná se tedy, s ohledem na parametry, o ceny velmi příznivé a jen stěží budete ve stejné cenové kategorii hledat rychlejší a originálnější roadster.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Yes! Roadster

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků