Yes!, velmi rychlý roadster za lidovou cenu

Dlouholetí výrobci a úpravci sportovních vozů Funke a Will AG představili nedávno svou horkou novinku. Jedná se o roadster pro slunné letní dny, který se vyznačuje výborným poměrem hmotnosti a výkonu a také zcela originálním designem, který jinde nenajdete.
Yes!, velmi rychlý roadster za lidovou cenu

Pod kapotou roadsteru se nachází šestiválcový motor z produkce automobilky Audi o objemu 3,2 litru. Ten dává základní výkon 188 kW (255 k) a ve verzi turbo pak 261 kW (355 k). Jak to má u sporťáků být, výkon je přenášen prostřednictvím šestistupňového manuálu na zadní kola. Yes! zrychlí i díky hmotnosti necelých 1000 kg na stovku za 4,9 s u slabší verze a za 3,6 s u silnější verze. Obě pak hravě zvládnou rychlosti přes 250 km/h.

Protože se jedná o čistě ruční práci s notnou dávkou originality a jistě výbornou dynamikou, je třeba sáhnout trochu do kapsy. Ne však tolik, kolik byste čekali, protože novinka v základní verzi stojí 60 000 eur (cca 1,72 mil. Kč) a verze turbo pak 70 000 eur (cca 2 mil. Kč). Jedná se tedy, s ohledem na parametry, o ceny velmi příznivé a jen stěží budete ve stejné cenové kategorii hledat rychlejší a originálnější roadster.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Yes! Roadster

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků