Yamaha s náhonem na obě kola možná půjde do série

Yamaha dlouhá léta spolupracuje se společností Öhlins na vývoji motorky s náhonem na obě kola, tzv. 2-Trac. Revoluční systém se poprvé objevil při závodě rallye Paříž-Dakar na modelu WR450F 2-Trac. Patentovaný systém užívá hydraulické čerpadlo, které přes vysokotlaké hadice vhání olej k náboji předního kola, kde je kapalinový motor. Poté se olej vrací přes filtr zpět do čerpadla.

Systém 2-Trac pochopitelně zvyšuje trakci motocyklu a má propracovaný systém samoregulace, aby se přední kolo netočilo rychleji než zadní. Při ztrátě trakce zadního kola se okamžitě nevyužitá síla přesouvá k čerpadlu a systém 2-Trac je schopen přenést až 15 procent výkonu na přední kolo.

Z Yamahy prosakují spekulace, že se pracuje na silničním motocyklu, který by měl mít náhon na obě kola. Mělo by se jednat o cestovní stroj na bázi Yamahy TDM a pohonnou jednotou by měl být litrový agregát o výkonu 110 kW (150k) z FZ1 Fazer.


Yamaha WR450F 2-Trac v akci


Yamaha TDM 900

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků