Yamaha s náhonem na obě kola možná půjde do série

Yamaha dlouhá léta spolupracuje se společností Öhlins na vývoji motorky s náhonem na obě kola, tzv. 2-Trac. Revoluční systém se poprvé objevil při závodě rallye Paříž-Dakar na modelu WR450F 2-Trac. Patentovaný systém užívá hydraulické čerpadlo, které přes vysokotlaké hadice vhání olej k náboji předního kola, kde je kapalinový motor. Poté se olej vrací přes filtr zpět do čerpadla.

Systém 2-Trac pochopitelně zvyšuje trakci motocyklu a má propracovaný systém samoregulace, aby se přední kolo netočilo rychleji než zadní. Při ztrátě trakce zadního kola se okamžitě nevyužitá síla přesouvá k čerpadlu a systém 2-Trac je schopen přenést až 15 procent výkonu na přední kolo.

Z Yamahy prosakují spekulace, že se pracuje na silničním motocyklu, který by měl mít náhon na obě kola. Mělo by se jednat o cestovní stroj na bázi Yamahy TDM a pohonnou jednotou by měl být litrový agregát o výkonu 110 kW (150k) z FZ1 Fazer.


Yamaha WR450F 2-Trac v akci


Yamaha TDM 900

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků