Vodíkový hypersport chce do dvou let na silnice. Je skutečný, ač na to nevypadá

Hyperion není jen postava z řecké mytologie, ale i americká společnost, která právě uvedla svůj vlastní vodíkový hypersport. Jmenuje se XP-1 a umí jet až 356 km/h.

Prototyp hypersportu XP-1 se designově rozhodně nedrží stranou. Vypadá velmi zajímavě a nelze si ho s ničím splést. To se v dnešní době cení zlatem. Vůz má pohonnou soustavu poháněnou vodíkovými články. Na technologii pro tento vůz pracovalo přes 200 výzkumníků téměř deset let. 

Karoserie je z titanu a dveře se, jako u většiny exotických hypersportů, otevírají směrem nahoru. Vůz váží jen 1032 kg. Nechybí pak ani aktivní aerodynamika. XP-1 má vpředu 20palcová a vzadu 21palcová kola, která jsou obuta do pneumatik Pirelli P Zero. Za koly se nachází karbon-keramické brzdy.

Lamborghini Sián doslova sundalo střechu. Verze Roadster je extrémně vzácná

Lamborghini Sián doslova sundalo střechu. Verze Roadster je extrémně vzácná

Interiér vozu přesně odráží náladu exteriéru. Je tedy velmi futuristický a neokoukaný. Vévodí mu jeden obrovský zahnutý displej o velikosti 98 palců (2489 mm), který se dá ovládat gesty. Sedadla pak mají karbonové skořepiny a jsou potažená kůží s ručním prošíváním. 

Ohledně technických specifikací toho moc prozrazeno nebylo. Značka se pouze nechala slyšet, že vůz ukládá vodík do karbonových nádrží a k udržení energie používá superkapacitory. Udávaný dojezd vozu je 1016 mil, tedy 1635 km. Naplněný vozu pak nemá zabrat více než 5 minut.

Lamborghini Essenza SCV12 oficiálně: Nejsilnější V12 v historii značky a 1200 kg přítlaku

Lamborghini Essenza SCV12 oficiálně: Nejsilnější V12 v historii značky a 1200 kg přítlaku

Maximální rychlost činí 356 km/h a zrychlení z 0 na 96 km/h proběhne za 2,2 sekundy. Zatím to vypadá, že značka to s tímto vozem myslí opravdu vážně a v roce 2022 jej chce poslat na trh. Výroba bude probíhat v Americe a vzniknout má jen 300 kusů tohoto jedinečného počinu.

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků