Xiaomi si od telefonů trouflo rovnou na elektromobil. První snímky unikly na veřejnost, je to mix žádaných automobilek

Sociální sítě jsou mocné a ledaco prozradí. Tentokrát vypustily do světa podobu chystaného vozu od Xiaomi.

Čínský trh brzy přivítá další značku vstupující do dynamického světa elektromobilů. Tentokrát se nejedná o startup či divizi existující automobilky. Do vzrušujícího světa bateriových vozů vstupuje značka Xiaomi známá zejména skrze chytré telefony a spotřební elektroniku.

Její zapojení se do automobilového průmyslu bylo jen otázkou času. V roce 2021 totiž koupila společnost Deepmotion Tech zaměřenou na technologie autonomní jízdy a vybudovala továrnu na produkci elektromobilů. Je neuvěřitelné, že první koncept jsme mohli vidět už loni a nyní utekla na veřejnost jeho možná sériová podoba sedanu prozrazující název MS11.

Na sociální síti se objevila série pěti fotografií obrazovky, na níž je vůz zachycen v detailech. I když obliba SUV se stále drží, Xiaomi se rozhodlo pro sedan s oblíbenou koncepcí fastback. Jak se dalo předpokládat, design čerpá z řady ostatních oblíbených značek.

Ačkoliv nejde o přímou kopii, přední světla evokují myšlenky na McLaren 720S. Boční linie se zapuštěnými klikami připomínají Teslu Model 3 a ve splývavé zádi se jemně otiskl Aston Martin DBS.

Podle Car News China má MS11 pohánět interně vyvinutý elektromotor čerpající energii z bateriového setu od CATL a BYD. Detailnější technická specifikace není známa, ale výkon mu určitě nebude chybět. Jednak elektromotory nabízejí značný potenciál a zadruhé skrze nízkoprofilová kola prosvítají žluté třmeny Brembo. Novinka by se na trhu měla objevit příští rok. 

Váš názor Další článek: Korejci proti Bentley Continental GTC: Koncept Genesis X Convertible by měl zamířit do výroby

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,