World Series Renault Clio RS: přiostřený Francouz

Renault zjevně rád nabízí zákazníkům speciálný modely svých sportovních dozů. Dnes se podíváme na závodní edici Clia RS.

Od roku 2005 organizuje divize Renault Sport akci World Series, která za dva roky svého působení přilákala na okruhy takměř 1 a půl milionů diváků.Akce World Series se tento rok odehrávala na domácí půdě, okruhu Magna-Cours, kde se veřejnosti představila i ryze sportovní verze Renaultu Clio RS s přívlastkem „World Series“. Jedná se již o čtvrtou speciální verzi tohoto ostrého Clia.

Už při pohledu zvenku je zřejmé, že se nejedná o nějaké obyčejné Clio, ale o přímo reprezentativní kus. Svědčí o tom černé slitinové disky kombinované s bílou barvou karoserie, aerodynamické doplňky a samozřejmě štítky World Series. Krom bílé bude na výběr ze tří dalších barev - červené, modré a černé, přičemž poslední dvě jmenované jsou metalízy.

U RSka je pochopitelně stále klíčovou součástí motor. Tomuto drobečkovi (už trochu přerostlému...) bije pod kapotou atmosférický čtyřválec objemu 2,0 l dosahující výkonu 145 kW při 7250 ot./min. Maximální točivý moment produkovaný při 5500 ot./min. činí 215 Nm. Vůz dosahuje maximální rychlosti 223 km/h. O přesun síly z motoru na kola přední nápravy se stará 6-ti stupňová převodovka TL4.

Cena Renaultu Clio „World Series“ RS je vcelku příznivá, stanovena byla na 21 900 Eur (cca 600 000 Kč).

Tip: Přečtěte si náš test Renaultu Clio RS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
World Series Renault Clio RS
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky