World Car of The Year 2006 se stalo BMW řady 3

Po ukončení všech národních a kontinentálních soutěží o automobil roku 2006 přišlo na řadu i finále ankety Světové auto roku 2006. Stejně jako v ostatních hlasováních i zde jsou stanoveny jasné pravidla. Aby se mohl vůz zúčastnit této soutěže, musí se v předcházejícím roce prodávat nejméně na dvou kontinentech a v pěti zemích. V letošním roce hlasovalo 46 novinářů z celého světa a jako vítěze stanovili německé BMW řady 3. Mezi dalšími úspěšnými vozy je i Citroen C4, který získal cenu za design, Porsche Cayman S se stal sportovním vozem roku a Honda Civic získala cenu za ekologický vůz.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků