Wittig: Škoda Yeti bude

V roce 2008 by Škoda Auto měla vyrábět vůz, který bude postaven na základě studie Yeti. Ta byla poprvé vystavena v Ženevě a mají ji možnost vidět také návštěvníci brněnského autosalonu. Podle Wittiga, šéfa Škody, je studie podobně jako Roomster příliš dobrá na to, aby se do sériové výroby nedostala; ohlasy jsou veskrze kladné a zájem vysoký. Podobný vůz v koncernu Volkswagen nikdo nevyrábí, proto Wittig věří, že vedení koncernu výrobu Yetiho definitivně potvrdí. Podle iDnesu tomu nic nebrání.

Tip: První test Škody Yeti

Vzhledem k současné módě kupovat vozy SUV by Yeti měl mít úspěch, navíc jeho kompaktní rozměry (méně než čtyři metry) dovolují pohodlné parkování v přeplněných městech jako je Praha. Ročně by se mělo vyrobit okolo 25-45 tisíc vozů. V základu by měl být pohon přední nápravy, neměla by ale chybět ani čtyřkolka. Yeti bude využívat podvozkové prvky jak z Fabie, tak z Octavie. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škoda Yeti v Brně

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků