Wittig: Škoda Yeti bude

V roce 2008 by Škoda Auto měla vyrábět vůz, který bude postaven na základě studie Yeti. Ta byla poprvé vystavena v Ženevě a mají ji možnost vidět také návštěvníci brněnského autosalonu. Podle Wittiga, šéfa Škody, je studie podobně jako Roomster příliš dobrá na to, aby se do sériové výroby nedostala; ohlasy jsou veskrze kladné a zájem vysoký. Podobný vůz v koncernu Volkswagen nikdo nevyrábí, proto Wittig věří, že vedení koncernu výrobu Yetiho definitivně potvrdí. Podle iDnesu tomu nic nebrání.

Tip: První test Škody Yeti

Vzhledem k současné módě kupovat vozy SUV by Yeti měl mít úspěch, navíc jeho kompaktní rozměry (méně než čtyři metry) dovolují pohodlné parkování v přeplněných městech jako je Praha. Ročně by se mělo vyrobit okolo 25-45 tisíc vozů. V základu by měl být pohon přední nápravy, neměla by ale chybět ani čtyřkolka. Yeti bude využívat podvozkové prvky jak z Fabie, tak z Octavie. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škoda Yeti v Brně

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků