Williams stále nemá náhradu za Montoyu

Sir Frank Williams želí odchodu Montoyi, o volné místo má zájem David Coulthard - Kimi Räikkönen zakládá svůj vlastní tým ve Formuli 3 - McLaren postaví hned od GP Austrálie nový monopost - Minardi se s F1 neloučí, bude bojovat i sezóně 2005.
Williams stále nemá náhradu za Montoyu

Jak to vypadá u Williamsu

Frank Williams, šéf stáje stejnojmenné stáje, lituje odchodu kolumbijského pilota Juana Pabla Montoyi. Montoya v posledním závodě v Brazílii zvítězil a dokázal porazit suverénní Ferrari i svého budoucího kolegy, Kimiho Räikkönena z McLarenu.

"Montoya je velký bojovník, závodění a soutěživost má v krvi. Vítězství v Brazílii byl ten nejlepší dárek na rozloučenou, jakou nám mohl Juan dát. Je velká škoda, že nás opouští, přeji mu hodně dalších úspěchů v jeho kariéře," prohlásil Fank Wiliams.

Další změnou v týmu je rezignace Antonie Terziové z postu šéfové oddělení aerodynamiky. Ta  svoje místo uvolnila v úterý a zřejmě bude nahrazena francouzským designerem Loicem Bigoisem. Antonie se pokusila ve světě formule 1 prorazit s modelem FW26, který měl atypický tvar uchycení předního spoileru a Williamsům se tak někdy přezdívalo "Kladivoun" nebo "Šavlozubý tygr." Tento aerodynamický prvek se ale nesetkal s takovými výsledky, jakých měl dosahovat a Williams se již v srpnu při GP Maďarska vrátil k tradičnímu tvaru.

Sir Frank Williams má po odchodu Ralfa Schumachera a Montoyi v týmu stále jedno volné místo pro závodníka monopostu F1 na sezónu 2005. Poté, co Williams prohrál soudní spor ohledně Jensona Buttona, nechává si vedení čas na rozmyšlenou, kdo bude stájovým kolegou Marka Webbera. V této souvislosti hledá angažmá David Coulthard, který se v tomto týdnu sešel s Frankem Williamsem a Patrikem Headem, aby se domlivili na nějakém konkrétním řešení. Coulthardovými soupeři stále zůstávají: Antonio Pizzonia a Nick Heidfeld.

Další krátké zprávy

Kimi Räikkönen zakládá svůj vlastní tým ve formuli 3. Stáj ponese název Räikkönen Robertson Racing, sídlo bude v anglickém Wokingu a motory bude dodávat Mercedes-Benz. Zatím není jasné, zda Räikkönen Robertson Racing uvidíme v evropské sérii F3 nebo v britské formuli 3.

***

McLaren hned od prvního závodu v sezóně postaví na start zcela nový vůz. Monopostu s označením MP4-20 se tedy dočkáme hned v GP Austrálie začátkem března 2005.

***

O comebacku exmistra Jacquse Villeneuva do světa formule 1 ví snad každý. Informovali jsme vás i o jeho angažmá pro rok 2005, kdy Jacques podepsal smlouvu s týmem Sauber. Pro testování, které proběhne 26. listopadu v španělské Barceloně, si byl Kanaďan nechat vytvarovat svoji sedačku. Po "prvním pracovním dni" u nového týmu pilot řekl, že se na testování těší.

***

"Minardi rozhodně nebude chybět na startu GP Austrálie," řekl šéf týmu Paul Stoddart. Dokonce naznačil, že má pro sezónu 2005 o něco větší rozpočet, než tomu bylo letos.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků