Williams míří do Německa dobře připraven

Kolotoč velkých cen formule 1 pokračuje o nadcházejícím víkendu v Německu na okruhu v Hockenheimu, kam letos vozy formule 1 zamíří již po pětadvacáté.
Williams míří do Německa dobře připraven
S velkými ambicemi na něj pohlíží zejména u týmu BMW.WilliamsF1, neboť Hockenheimring je ze všech okruhů v seriálu nejblíže k Mnichovskému sídlu bavorské automobilky BMW, která pro Williams dodává motory. Williamsu se v Německu vždy dařilo a v minulosti zde dokázal sedmkrát zvítězit. Rád na Hockenheim vzpomíná i Gerhard Berger, současný ředitel BMW Motorsport, který zde v roce 1997 vyhrál vůbec poslední závod své jezdecké kariéry.

Zdejší okruh klade velké nároky na nastavení vozu, neboť na něm najdeme jak dlouhé rovinky, kde vozy dosahují rychlostí kolem 350 km/h, ale i technickou pasáž v závěru okruhu. To si uvědomuje i současná jednička Williamsu Ralf Schumacher, který se na závod velmi těší a tvrdí, že Williams je na závod velmi dobře připraven a že o dobrý výsledek by jej mohl připravit jen déšť.

"Je to letos má druhá domácí grand prix a těším se na jedinečnou atmosféru v motodromu, kde to na vás působí, jako byste projížděli fotbalovým stadionem," řekl Ralf Schumacher.

"Z pohledu jezdce není Hockenheim nijak zvlášť zajímavý okruh, ale je zde několik dobrých míst k předjíždění. Nejtěžší je najít správné nastavení vozu, protože potřebujete dostatek přítlaku v zatáčkovitém motodromu a vysokou rychlost na dlouhých rovinkách. Pokud nebude pršet, tak bychom na tento závod měli být dobře připraveni."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků