Williams míří do Německa dobře připraven

Kolotoč velkých cen formule 1 pokračuje o nadcházejícím víkendu v Německu na okruhu v Hockenheimu, kam letos vozy formule 1 zamíří již po pětadvacáté.
Williams míří do Německa dobře připraven
S velkými ambicemi na něj pohlíží zejména u týmu BMW.WilliamsF1, neboť Hockenheimring je ze všech okruhů v seriálu nejblíže k Mnichovskému sídlu bavorské automobilky BMW, která pro Williams dodává motory. Williamsu se v Německu vždy dařilo a v minulosti zde dokázal sedmkrát zvítězit. Rád na Hockenheim vzpomíná i Gerhard Berger, současný ředitel BMW Motorsport, který zde v roce 1997 vyhrál vůbec poslední závod své jezdecké kariéry.

Zdejší okruh klade velké nároky na nastavení vozu, neboť na něm najdeme jak dlouhé rovinky, kde vozy dosahují rychlostí kolem 350 km/h, ale i technickou pasáž v závěru okruhu. To si uvědomuje i současná jednička Williamsu Ralf Schumacher, který se na závod velmi těší a tvrdí, že Williams je na závod velmi dobře připraven a že o dobrý výsledek by jej mohl připravit jen déšť.

"Je to letos má druhá domácí grand prix a těším se na jedinečnou atmosféru v motodromu, kde to na vás působí, jako byste projížděli fotbalovým stadionem," řekl Ralf Schumacher.

"Z pohledu jezdce není Hockenheim nijak zvlášť zajímavý okruh, ale je zde několik dobrých míst k předjíždění. Nejtěžší je najít správné nastavení vozu, protože potřebujete dostatek přítlaku v zatáčkovitém motodromu a vysokou rychlost na dlouhých rovinkách. Pokud nebude pršet, tak bychom na tento závod měli být dobře připraveni."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků