Williams míří do Německa dobře připraven

Kolotoč velkých cen formule 1 pokračuje o nadcházejícím víkendu v Německu na okruhu v Hockenheimu, kam letos vozy formule 1 zamíří již po pětadvacáté.
Williams míří do Německa dobře připraven
S velkými ambicemi na něj pohlíží zejména u týmu BMW.WilliamsF1, neboť Hockenheimring je ze všech okruhů v seriálu nejblíže k Mnichovskému sídlu bavorské automobilky BMW, která pro Williams dodává motory. Williamsu se v Německu vždy dařilo a v minulosti zde dokázal sedmkrát zvítězit. Rád na Hockenheim vzpomíná i Gerhard Berger, současný ředitel BMW Motorsport, který zde v roce 1997 vyhrál vůbec poslední závod své jezdecké kariéry.

Zdejší okruh klade velké nároky na nastavení vozu, neboť na něm najdeme jak dlouhé rovinky, kde vozy dosahují rychlostí kolem 350 km/h, ale i technickou pasáž v závěru okruhu. To si uvědomuje i současná jednička Williamsu Ralf Schumacher, který se na závod velmi těší a tvrdí, že Williams je na závod velmi dobře připraven a že o dobrý výsledek by jej mohl připravit jen déšť.

"Je to letos má druhá domácí grand prix a těším se na jedinečnou atmosféru v motodromu, kde to na vás působí, jako byste projížděli fotbalovým stadionem," řekl Ralf Schumacher.

"Z pohledu jezdce není Hockenheim nijak zvlášť zajímavý okruh, ale je zde několik dobrých míst k předjíždění. Nejtěžší je najít správné nastavení vozu, protože potřebujete dostatek přítlaku v zatáčkovitém motodromu a vysokou rychlost na dlouhých rovinkách. Pokud nebude pršet, tak bychom na tento závod měli být dobře připraveni."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků