Williams míří do Německa dobře připraven

Kolotoč velkých cen formule 1 pokračuje o nadcházejícím víkendu v Německu na okruhu v Hockenheimu, kam letos vozy formule 1 zamíří již po pětadvacáté.
Williams míří do Německa dobře připraven
S velkými ambicemi na něj pohlíží zejména u týmu BMW.WilliamsF1, neboť Hockenheimring je ze všech okruhů v seriálu nejblíže k Mnichovskému sídlu bavorské automobilky BMW, která pro Williams dodává motory. Williamsu se v Německu vždy dařilo a v minulosti zde dokázal sedmkrát zvítězit. Rád na Hockenheim vzpomíná i Gerhard Berger, současný ředitel BMW Motorsport, který zde v roce 1997 vyhrál vůbec poslední závod své jezdecké kariéry.

Zdejší okruh klade velké nároky na nastavení vozu, neboť na něm najdeme jak dlouhé rovinky, kde vozy dosahují rychlostí kolem 350 km/h, ale i technickou pasáž v závěru okruhu. To si uvědomuje i současná jednička Williamsu Ralf Schumacher, který se na závod velmi těší a tvrdí, že Williams je na závod velmi dobře připraven a že o dobrý výsledek by jej mohl připravit jen déšť.

"Je to letos má druhá domácí grand prix a těším se na jedinečnou atmosféru v motodromu, kde to na vás působí, jako byste projížděli fotbalovým stadionem," řekl Ralf Schumacher.

"Z pohledu jezdce není Hockenheim nijak zvlášť zajímavý okruh, ale je zde několik dobrých míst k předjíždění. Nejtěžší je najít správné nastavení vozu, protože potřebujete dostatek přítlaku v zatáčkovitém motodromu a vysokou rychlost na dlouhých rovinkách. Pokud nebude pršet, tak bychom na tento závod měli být dobře připraveni."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků