Wheelsandmore CLS 55 AMG: hardcore tuning

Tuner Wheelsandmore není příliš znám. Nyní si ale pro své úpravy vybral Mercedes CLS 55 AMG, který jistě stojí za představení. Je ale třeba poznamenat, že jako nový si tento výtvor již nepořídíte – automobilka nahradila CLS 55 AMG verzí 63 AMG, takže zálusk mohou mít jen stávající majitelé.

Tak začněme motorem. Pod kapotou se ukrývá 5,4-litrový, kompresorem přeplňovaný osmiválec s původním výkonem 350 kW/476 k. Úpravou řídící jednotky, sání a výfukového systému se podařilo z motoru dostat celkově 441 kW/600 k. Vyjmutím omezovače rychlosti se upravené CLS rozjede až na 319 km/h.

Velmi agresivně řešený je vnější bodykit vozu. Bílá barva, která vozu v sériovém provedení sekne, zde působí poněkud rušivě a agresivní křivky vozu maskují jeho vrozenou eleganci. Design je ovšem otázkou vkusu, a tak konečný verdikt nechám na vás.

V americkém stylu jsou nepřehlédnutelná kola vozu, která rovněž působí extravagantně. Nový je přední nárazník s výrazným spoilerem a mohutnými nasávacími otvory, boční prahy a také zadní partie vozu s velkými koncovkami výfuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Wheelsandmore CLS 55 AMG

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků