Wheelsandmore CLS 55 AMG: hardcore tuning

Tuner Wheelsandmore není příliš znám. Nyní si ale pro své úpravy vybral Mercedes CLS 55 AMG, který jistě stojí za představení. Je ale třeba poznamenat, že jako nový si tento výtvor již nepořídíte – automobilka nahradila CLS 55 AMG verzí 63 AMG, takže zálusk mohou mít jen stávající majitelé.

Tak začněme motorem. Pod kapotou se ukrývá 5,4-litrový, kompresorem přeplňovaný osmiválec s původním výkonem 350 kW/476 k. Úpravou řídící jednotky, sání a výfukového systému se podařilo z motoru dostat celkově 441 kW/600 k. Vyjmutím omezovače rychlosti se upravené CLS rozjede až na 319 km/h.

Velmi agresivně řešený je vnější bodykit vozu. Bílá barva, která vozu v sériovém provedení sekne, zde působí poněkud rušivě a agresivní křivky vozu maskují jeho vrozenou eleganci. Design je ovšem otázkou vkusu, a tak konečný verdikt nechám na vás.

V americkém stylu jsou nepřehlédnutelná kola vozu, která rovněž působí extravagantně. Nový je přední nárazník s výrazným spoilerem a mohutnými nasávacími otvory, boční prahy a také zadní partie vozu s velkými koncovkami výfuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Wheelsandmore CLS 55 AMG

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků