Weber Faster One: rychlejší než ostatní

Švýcarská společnost Weber má k dispozici koncept, který svou dynamikou překonává všechno na čtyřech kolech.

Když se podíváte na jeho fotografie, zřejmě si pomyslíte, že máte něco s monitorem. Vše je ale jen výsledkem pečlivého ladění v aerodynamickém tunelu a řeknu vám, že jakmile se dozvíte, co tenhle vůz dokáže předvádět, na jeho zvláštní tvary rychle zapomenete.

Faster One je „přemotorovaný” vůz postavený z hliníku a uhlíkových vláken - jako celek váží jen 1100 kg. Přidejte si k tomu sedmilitr z Corvetty, který dostal hned dvojici kompresorů. Na všechna čtyři kola tak putuje masivní výkon 660 kW/900 koní. Výsledek? 1,67 kg hmotnosti na kW výkonu hovoří za vše.

Dynamika vozu je vskutku úchvatná. Na stovku zrychlí Faster One již za 2,5 sekundy, metu 200 km/h prolétne za 6,6 s 300 km/h mu patří za 16,2 s. Maximální rychlost dle slov konstruktérů dosahuje 420 km/h.

Jak již bylo zmiňováno výše, tenhle vůz využívá pohon všech kol. Distribuci síly mezi nápravy obstarává elektronika, stejně jak přední i zadní diferenciál. Rozložení hmotnosti je vskutku ukázkové, přesně 50:50. O zpomalování se stará velmi výkonný brzdový systém s 12-pístkovými třmeny a kotouči o průměru 380 mm. Ten dokáže vůz zastavit ze stokilometrové rychlosti jen na 30 metrech.

Když se vůz dostane do sériové výroby, jeho cena se bude pohybovat na úrovni 1,57 mil. USD (cca 25,5 mil. Kč).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Weber Faster One Concept

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků