WaM CLS 55 AMG: krystalové orgie

Německý tuner WaM, neboli WheelsandMore se pustil do úpravy modelu CLS 55 AMG automobilky Mercedes-Benz. A jak název společnosti napovídá, vše se bude točit okolo použitých kol.

Dominantní 20" chromovaná kola, jsou ozdobena krystaly Swarovski. Efekt je zde na místě, ale otázkou je, jak moc takové ozdoby budou praktické pro denní ježdění.

Aby nezůstalo jen u kol, tuner vůz vylepšil techniky i opticky. Po technické stránce stojí za pozornost instalace nového přeplňování, nasazení nových vačkových hřídelí, použití speciálního výfukového systému a to vše pak znamená výkon 450 kW (600 k) a maximální rychlost přes 320 km/h.

Pokud vás zajímá cena takového vozu, pak si na něj připravte 175 000 eur, tedy něco okolo 4,8 mil. korun. Samozřejmě k tomu je třeba připočítat ještě cenu vlastního vozu. Upravené CLS pak vyjde na řádný balík.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků