Vzpomínáte na Hyundai Elantra? Dříve nudný sedan čeká designová revoluce

Jméno Elantra už u nás zrovna nezastihnete, pro ostatní trhy však nyní Hyundai chystá zbrusu novou generaci tohoto sedanu.

Dostupnější sedan Elantra měl svůj stint rovněž v Evropě, v posledních generacích svého žití se však nejvíce soustředil na domácí jihokorejský a americký trh. Právě v Los Angeles nyní chystá Hyundai uvedení zbrusu nové generace, které se velice pravděpodobně u nás nedočkáme. Není však od věci kouknout na nedostupné ovoce.

Navíc, když podle nejnovějších upoutávek vypadá Elantra vskutku lákavě. Zatemněné fotografie ukazují odvážně stylizovanou karoserii s výraznými prolisy na bocích, příchod čeká i velká maska, která navazuje na LED světlomety a ve výsledku si tak novinka bezpochyby vypůjčí poslední designové směřování třeba nové Sonaty.

Nový Genesis G80 je důkazem, že Korejci umějí nádherná auta. A to nejen zvenku!

Nový Genesis G80 je důkazem, že Korejci umějí nádherná auta. A to nejen zvenku!

Samotné proporce odhalují nízko se svažující střechu jako u posledních generací Elantry a jinak se bude sedan vyznačovat nespočtem hran a ostrých linií. Uvnitř se rovněž pokračuje v nejnovějším stylu s velice zjednodušenou palubní deskou, obrazovkou infotainmentu vycházející z kapličky přístrojů a minimalisticky řešenými výdechy klimatizace.

Kompletní odhalení nového Hyundaie Elantra proběhne v rámci prezentace a on-line přenosu 17. března v Hollywoodu. Prvním zájemcům bude novinka dostupná v USA na začátku září.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

dnes | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků