Vzpomínáte na Hyundai Elantra? Dříve nudný sedan čeká designová revoluce

Jméno Elantra už u nás zrovna nezastihnete, pro ostatní trhy však nyní Hyundai chystá zbrusu novou generaci tohoto sedanu.

Dostupnější sedan Elantra měl svůj stint rovněž v Evropě, v posledních generacích svého žití se však nejvíce soustředil na domácí jihokorejský a americký trh. Právě v Los Angeles nyní chystá Hyundai uvedení zbrusu nové generace, které se velice pravděpodobně u nás nedočkáme. Není však od věci kouknout na nedostupné ovoce.

Navíc, když podle nejnovějších upoutávek vypadá Elantra vskutku lákavě. Zatemněné fotografie ukazují odvážně stylizovanou karoserii s výraznými prolisy na bocích, příchod čeká i velká maska, která navazuje na LED světlomety a ve výsledku si tak novinka bezpochyby vypůjčí poslední designové směřování třeba nové Sonaty.

Nový Genesis G80 je důkazem, že Korejci umějí nádherná auta. A to nejen zvenku!

Nový Genesis G80 je důkazem, že Korejci umějí nádherná auta. A to nejen zvenku!

Samotné proporce odhalují nízko se svažující střechu jako u posledních generací Elantry a jinak se bude sedan vyznačovat nespočtem hran a ostrých linií. Uvnitř se rovněž pokračuje v nejnovějším stylu s velice zjednodušenou palubní deskou, obrazovkou infotainmentu vycházející z kapličky přístrojů a minimalisticky řešenými výdechy klimatizace.

Kompletní odhalení nového Hyundaie Elantra proběhne v rámci prezentace a on-line přenosu 17. března v Hollywoodu. Prvním zájemcům bude novinka dostupná v USA na začátku září.

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 81 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků