Vzkřísí BMW slavnou Isettu?

Nyní je již jasné, že automobilka BMW hodlá expandovat do sféry levných vozů novou značkou, aby tak nedevalvovala tu stávající. Posledních několik dní se však již spekuluje o tom, jaká že by to značka mohla být. Nějaká historická? Nebo zcela nová? To je zatím ve hvězdách.

Podle některých zdrojů by mohlo být vzkříšeno jméno Isetta, jímž se označovaly nové počátky automobilky po druhé světové válce. Jednalo se tehdy o tříkolové minivozítko s motocyklovým čtvrtlitrovým čtyřtaktem BMW R-25, do něhož se nastupovalo otevíratelnou přídí, vyklápějící se vpřed i s volantem. Zkonstruováno bylo v Miláně ve společnosti Iso Renza Rivolty (Isetta = malé Iso) a světu představeno v Turíně na sklonku roku 1953. Pověst tohoto vozu coby „rakve na kolečkách“ však naznačuje, že mnichovské vedení zřejmě nebude mít dost odvahy Isettu reinkarnovat.
 
BMW však vlastní dlouhý seznam práv na zaniklé značky, často pocházející z dnes již rozprášeného, ale dříve slavného britského automobilového průmyslu. Patří sem například Riley či Triumph, ale také modelová označení jako Stag, Sprite, Maxi, Dolomite nebo Spitfire (posledně jmenované by však pro němce mohlo být poněkud frustrující…). Podle dalších informací se však zdá, že největší naději na úspěch by mohla mít značka Metro, označující jeden z posledních typů automobilky Austin. Ale nechme se překvapit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků