Vzkřísí BMW slavnou Isettu?

Nyní je již jasné, že automobilka BMW hodlá expandovat do sféry levných vozů novou značkou, aby tak nedevalvovala tu stávající. Posledních několik dní se však již spekuluje o tom, jaká že by to značka mohla být. Nějaká historická? Nebo zcela nová? To je zatím ve hvězdách.

Podle některých zdrojů by mohlo být vzkříšeno jméno Isetta, jímž se označovaly nové počátky automobilky po druhé světové válce. Jednalo se tehdy o tříkolové minivozítko s motocyklovým čtvrtlitrovým čtyřtaktem BMW R-25, do něhož se nastupovalo otevíratelnou přídí, vyklápějící se vpřed i s volantem. Zkonstruováno bylo v Miláně ve společnosti Iso Renza Rivolty (Isetta = malé Iso) a světu představeno v Turíně na sklonku roku 1953. Pověst tohoto vozu coby „rakve na kolečkách“ však naznačuje, že mnichovské vedení zřejmě nebude mít dost odvahy Isettu reinkarnovat.
 
BMW však vlastní dlouhý seznam práv na zaniklé značky, často pocházející z dnes již rozprášeného, ale dříve slavného britského automobilového průmyslu. Patří sem například Riley či Triumph, ale také modelová označení jako Stag, Sprite, Maxi, Dolomite nebo Spitfire (posledně jmenované by však pro němce mohlo být poněkud frustrující…). Podle dalších informací se však zdá, že největší naději na úspěch by mohla mít značka Metro, označující jeden z posledních typů automobilky Austin. Ale nechme se překvapit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků